Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

25 березня 2020 о 15:58
0 0

Які наслідки спричинить закриття шкіл – ЮНЕСКО

Як закриття шкіл впливає на всі сфери життя суспільства.

ЮНЕСКО опублікувала текст про наслідки закриття шкіл через поширення вірусу COVID-19. У зв’язку з карантином, чимало урядів країн світу закрили всі заклади освіти, а це, зі свого, боку, зумовлює великі соціальні та економічні витрати.

Особливо цей вплив відчутний для школярів із малозабезпечених сімей. І ось чому: 

  1. Перерване навчання. Школи забезпечують необхідне навчання. А коли вони закриваються, учні позбавляються належних можливостей для зростання та розвитку. Учні з малозабезпечених сімей мають значно менше можливостей для навчання поза межами школи.
  2. Харчування. Багато учнів користуються можливістю отримувати у школах здорове безплатне харчування або харчування зі знижками. Коли школи закриваються, діти з малозабезпечених сімей таке харчування не отримують.
  3. Батьки не готові до дистанційного і домашнього навчання. Коли закриваються школи, батьки допомагають дітям у навчанні. Але для деяких батьків – це виклик, адже не всі мають для цього ресурси та освіту.
  4. Нерівний доступ до онлайн-ресурсів. Відсутність доступу до технологій чи якісного інтернету позбавляє можливості дітей з малозабезпечених сімей здобувати знання. 
  5. Прогалини у вихованні дітей. Деяким батькам доводиться лишати вдома дітей самих. А це може загрожувати здоров’ю та безпеці дитини. Під тиском та впливом однолітків поведінка дитини може бути ризикованою.
  6. Високі економічні втрати. Через закриття шкіл і турботу про свою малечу, працюючим батькам доводиться пропускати роботу. У багатьох випадках це впливає на втрату заробітної плати та саму продуктивність. 
  7. Велике навантаження на систему охорони здоров’я. Жінки складають великий відсоток медперсоналу, і часто вони не можуть вийти на роботу через те, що потрібно доглядати дитину. Це означає, що медпрацівники не знаходяться в установах, де вони вкрай необхідні під час кризи зі здоров’ям. 
  8. Тиск на школи й шкільні системи. Може зростати кількість випадків, коли діти залишають навчання. Великий виклик – забезпечити повернення учнів до навчання у школі, особливо після довготривалого карантину.
  9. Соціальна ізоляція. Школи – центри соціальної активності та взаємодії між людьми. Коли вони закриті, багато учнів лишаються без соціальних контактів, які необхідні для навчання та розвитку. 

Зважаючи на ці проблеми, освітній омбудсмен Сергій Горбачов в одній з груп фейсбуку зазначив, що частина вчителів виявилась не готовою до дистанційного навчання. Після завершення карантину виклики, які постали перед освітою, будуть вирішуватися на найвищому рівні. 

Читайте також: 

Канікули під час карантину: роз’яснює Сергій Горбачов

Джерело: https://vse.ee/cqe 

#карантин #коронавірус #освіта #проблеми #дистанційне_навчання