Як зрозуміти, що школяреві потрібна допомога психолога

Cвоєчасне звернення до психолога є запорукою не лише душевного, а й тілесного здоров'я.

Батьки часто не мають часу й сили забезпечити дитині той обсяг уваги й підтримки, якого вони потребують. Через це вони можуть не помітити у дитини перші ластівки проявів, які згодом оприсутнюються у зниженні успішності в школі, девіантній поведінці, зниженні успішності в школі, пристрасті до наркотиків, бродяжництві. У зв'язку з цим виникає необхідність залучення фахівця – психолога.

Багато хто не розуміє, що психолог – не лікар: він не прописує ліки, не ставить психіатричні й медичні діагнози, не призначає якесь медикаментозне лікування. Це фахівець, який займається наданням психологічної допомоги та дослідженнями психіки.

Як відомо, кожен віковий період дитини характеризується своїми психологічними особливостями. Відповідно, для ефективного і конструктивного спілкування із психологом необхідно шукати свій «ключик» до дитини певного віку.

  • Дітям дошкільного віку під час візиту до психолога можна розповісти про те, що ви збираєтеся в цікаве місце, де з дитиною гратимуть, малюватимуть, ліпитимуть. Для дітей дошкільного віку актвино використовуються психологічні методики в формі гри.
  • Для дітей молодшого шкільного віку можна вже розповісти про специфіку роботи дитячого психолога, про те, хто такий психолог. Необхідно акцентувати увагу дитини на те, що психолог, насамперед – помічник. «Він допоможе розібратися у складних взаєминах і стосунках, розібратися зі страхами. Йому можна про все розповісти, психолог завжди уважно вислухає, засуджувати або лаяти точно не буде».
  • Найчастіше підлітки відмовляються від візиту до психолога саме через сформоване кліше, що психолог=психіатр і що підліток, який відвідав психолога, вважатиметься «психом»! Однак, як зазначено вище, психолог не має нічого спільного з лікуванням і постановкою психіатричних діагнозів. Необхідно підлітку пояснити, що психолог лише допоможе йому позбутися напруги, страху, тривоги, приведе в норму його самовідчуття, поспівчуває, дасть рекомендації. Також, варто пояснити підліткові, що основною умовою роботи психолога є дотримання принципу конфіденційності, нерозголошення приватної інформації будь-кому.

Педагог-психолог Наталія Капітанова пояснює, як зрозуміти, що школяреві потрібна допомога фахівця.

Такими показниками найчастіше будуть: 

  • Підвищена плаксивість 
  • Замкнутість дитини
  • Відмова спілкуватися
  • Постійно знижений настрій 
  • Напади гніву майже без причини, а потім знову плаксивість і смуток.

 Не слід обманом приводити дітей до психолога. Від цього страждають довірчі відносини з дитиною, а ефект від консультації психолога зменшується!


Для того, щоб отримати більш детальну інформацію щодо співпраці зі шкільним психологом, перегляньте вебінар Олени Черниш. Після перегляду у вас є можливість пройти тестування і замовити свідоцтво, яке має бути зараховане у підвищення кваліфікації педагогів. 

Джерело: https://vse.ee/bms

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
0
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!