Новини
3560
20 листопада 2020 о 17:33

Як зробити лепбук власноруч: легкий та сучасний засіб засвоєння знань в пізнавально-ігровій формі

Лепбук – це чудовий засіб для засвоєння та повторення вивченого матеріалу.

Вчителі, які усвідомлюють важливість сучасних підходів в освіті і прагнуть урізноманітнити процес навчання, знають, що лепбук – це незамінна, проста і дуже ефективна методика під час здобування знань учнями. Не дарма вона так популярна і затребувана у розвинутих країнах.

Як створити якісний лепбук? Як використовувати його на своїх уроках? І чому це найкращий інструмент для засвоєння нової інформації? Про це розповідає зіркова спікерка «Всеосвіти», креативна директорка Леся Анатоліївна Литвиненко.


Дехто із вчителів, батьків та дітей, почувши слово «лепбук» й досі впадають в ступор. Не всі добре розуміють, як та для чого його використовувати, адже поняття «лепбук» увійшло до нас відносно недавно, разом із новою українською школою. Але говорячи простою мовою, лепбук – це ті ж самі плакати, папки та інформаційні дошки, які вчителі створювали безліч разів, тільки виготовлені у більш оригінальний спосіб, розповідає Леся Анатоліївна.

Ефект кіндер-сюрприза

Лепбук – це ніби іграшка, яку діти роблять власноруч, а вчитель направляє, підказує та повністю контролює процес. Він вміщує в себе дуже багато інтерактивних речей: різноманітних прихованих елементів, які розкривають себе під час взаємодії. В результаті маємо ефект кіндер-сюрприза, від якого дошкільнята та учні просто в захваті.

Діти практичні і дуже прив’язуються до своїх речей. Якщо дитина самостійно зробить лепбук – розфарбує своє творіння, обклеїть наліпки, зробить стрічки, тобто вкладе частинку своє праці, здібностей та таланту, вона буде прив’язана до своєї роботи і дуже нею пишатиметься. Всі, кому я показую лепбуки, закохуються в них з першого погляду. Чим частіше вчителі створюватимуть з учнями лепбуки і чим більше матимуть ідей, тим більше розвиватимуть у них нестандартне, креативне мислення – те, чому й вчить НУШ, – розповідає Леся Литвиненко.

Що таке лепбук?

ЛЕПБУК – ЦЕ САМОРОБНА ІНТЕРАКТИВНА ПАПКА ЧИ ЗОШИТ, В ЯКІ ЗБИРАЮТЬСЯ І ЯСКРАВО ОФОРМЛЮЮТЬСЯ РІЗНОМАНІТНІ ПІЗНАВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ З ПЕВНОЇ ТЕМИ ВИВЧЕННЯ.

Як створювати лепбуки?

Якщо ви вирішили вперше виготовити з дітьми лепбук, їм краще не давати складне завдання. Перші лепбуки краще створювати дужі прості – з кількома кишеньками та коротким текстом.  А вже потім ускладнювати завдання – виготовити лепбук на конкретну тему з більшою кількістю кишеньок та сторінками. Діти повинні відчути смак та отримати насолоду від процесу роботи, хотіти створити його якомога креативніше та цікавіше.

Не бійтеся, що спочатку процес створення лепбуків може здатися складним та незрозумілим. Ви навіть не уявляєте наскільки він затягує. Створивши з дітьми тематичну папку один раз, їм буде хотітися створювати лепбуки все краще і краще. Покажіть дітям, які бувають кишеньки, матеріали, як оздоблюється та чи інша тема. Лепбуки, створені дітьми власноруч, будуть набагато цінніші ніж ті, які куплені в інтернеті, – переконана Леся Анатоліївна.

Навіщо робити лепбук у школі?

Робота над створенням лепбуку повинна вчити аналізувати, обробляти та систематизувати інформацію. До того ж, процес створення саморобної папки розвиває творчі здібності та підтримує цікавість до навчання. 

Лепбук (від англ. lapbook — наколінна книга. Та ж сама розробка, сконцентрована на одній темі, але подана у незвичний спосіб. Лепбук – чудовий засіб для повторення вивченого матеріалу. Дитина за власним бажанням може переглянути вміст папки, самостійно виконати завдання творчої добірки, освіжити в пам’яті засвоєний раніше матеріал

Леся Анатоліївна показала декілька готових лепбуків, над якими старанно працювали дизайнери «Всеосвіти», аби ви могли використовувати з дітьми вже готові саморобні папки.

Так, на прикладі лепбуку «Моя школа», Леся Анатоліївна показала, що в лепбуці є анкета, де учень має заповнити інформацію про рідну школу. Окремо є кишенька з грою, де дитина має порозфарбовувати картинки, кишенька ввічливості, гра «Збири ранець», «Підбери речі до навчального предмету» та багато іншого. Також у лепбуку містяться кишеньки, в яких розповідається про історичні факти про школу та різні цікавинки, тому для першачків він стане ідеальним помічником у навчанні.

https://vseosvita.ua/library/lepbuk-moa-skola-380577.html Лепбук "Моя школа"

ПЕРЕВАГИготові тематичні шаблони для лепбуків і кишеньки до них на «Всеосвіті» можна скачати БЕЗКОШТОВНО. Скористатися вже готовими шаблонами – найкращий варіант для новачків. Потім можна вже зробити щось своє, оригінальне. Головне, почати і захопитися процесом.

https://vseosvita.ua/library/lepbuk-pori-roku-380589.html Лепбук "Пори року"

ЛАЙФХАК: не варто робити лепбук заламінованим, краще взяти за основу цупкий папер, тоді він дуже довго прослугує. Для початку його можна створювати навіть на звичайному тонкому папері, але тоді дітям краще зберігати його у власній папочці, аби нічого не загубилося.

https://vseosvita.ua/library/lepbuk-knigi-380619.html Лепбук "Мої книги"

У бібліотеці Лесі Литвиненко більше тисячі різнопланових фонів. Треба лише зайти той, який вам потрібен, завантажити, наклеїти кишеньки і оздобити темою, яку ви придумали з дітками. Всі заготовки для лепбуку ви можете знайти у бібліотеці на її особистій сторінці: https://vseosvita.ua/user/id2.

А щоб закохатися у лепбуки остаточно, переконатися, що це не просто розвивальна книжечка, яка має свій індивідуальних характер, а справжній помічник та друг у засвоєнні нових знань, радимо подивитися цікавезний вебінар нашої невтомної, працьовитої, ідейної Лесі Литвиненко.

А якщо ви раптом пропустили не менш цікавий та корисний вебінар про лепбуки, який Леся Анатоліївна проводила напередодні, радимо зазирнути за посиланням.

https://vseosvita.ua/news/stvoriuiemo-lepbuk-vlasnoruch-vidkryite-lehkyi-ta-suchasnyi-sposib-navchannia-dlia-ditei-17227.html

Нагадуємо, що кожний вебінар має програму підвищення кваліфікації, а також є можливість завантаження сертифіката з підвищення кваліфікації! 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!