Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

22 лютого 2022 о 17:11
0 0

Як зберегти ментальне здоров'я: у Києві пройшов відкритий діалог з молоддю

Учасники обговорили проблеми психічного здоров’я, з якими найчастіше зустрічаються підлітки та молодь.

В Україні потрібно більше приділяти увагу ментальному здоров'ю, особливо серед молоді та підлітків. Про це у ході відкритого діалогу з молоддю на тему ментального здоров'я «Турбота про ментальне здоров'я», що організовують молодіжний рух Teenergizer та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Захід відбувся з ініціативи молодіжного руху Teenergizer та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Представники молоді, державних, міжнародних та неурядових організацій, а також зірки обговорили проблеми психічного здоров’я, з якими найчастіше зустрічаються підлітки та молодь.

Скаржитися на тривогу, поганий настрій, сум у нашому суспільстві не дуже заведено. І особливо коли ти – молода людина, підліток. «Ну які в тебе можуть бути серйозні тривоги?» – каже традиційне суспільство. Та це – знецінення проблеми, – пояснила Зеленська.

Минулої осені ЮНІСЕФ укотре дослідив ментальне здоров’я підлітків та молоді у 21 країні. Кожен п’ятий опитаний віком від 15 до 24 років зізнався, що почувається пригніченим і не відчуває наснаги до жодних справ. Особливо на тлі пандемії, коли «зламався» звичайний режим, спосіб життя, хтось із близьких захворів, втратив роботу.

Працюючи з підлітками та молодими людьми в Україні та в усьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з 2015 року, Teenergizer спостерігає стрімке зростання попиту на підтримку психічного здоров'я серед молоді, тоді як доступність дружніх до молоді послуг у галузі психічного здоров'я на державному рівні, на жаль, залишається обмеженою, – розповіла голова правління Teenergizer Яна Панфілова.

Згідно з даними дослідження ЮНІСЕФ, підлітки найчастіше шукають психологічну допомогу в інтернеті. Тож психологічна онлайн-підтримка є основним каналом, до якого звертаються молоді люди.

З початку пандемії ЮНІСЕФ разом із Teenergizer впроваджують проект з удосконалення такої допомоги. За цей час 130 консультантів пройшли навчання та надали понад 12 тис. онлайн-консультацій підліткам.

Також учасники діалогу обговорили розширення доступу до безкоштовної психологічної підтримки для молоді на державному рівні – у межах Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні.

Міністерство охорони здоров’я своєю чергою анонсувало поновлення діяльності молодіжної групи, яка працюватиме над відповідними рішеннями на державному рівні. Учасники запросили молодь пропонувати власні ідеї щодо покращення ментального здоров’я українців.

Фотоматеріали: president.gov.ua

Вас також може зацікавити такий матеріал: Олена Зеленська презентувала інтерактивний урок зі здорового харчування