Новини
2174
12 жовтня 2020 о 19:16

Як врівноважити психологічний стан дітей та зменшити рівень тривожності: прості поради від експертки

Олена Черниш ділиться техніками й підходами для зниження емоційної напруги у дітей та дорослих.

На сьогодні у багатьох дітей, батьків та вчителів часто проявляється високий рівень тривожності та надмірна напруга. У дітей все частіше проявляються депресивні настрої, які вони не можуть контролювати.

Пропонуємо доступні техніки та підходи для того, щоб врівноважити психічний та психологічний стан дітей. Про них розповідає психологиня в галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних розладів, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, арт-терапевтка Олена Черниш.

Увесь вплив на дитину йде через дорослих. Якщо батьки стабільні емоційно, то у дітей не буде тривожності. Коли ж діти бачать, що батьки безпорадні, то вони відчувають себе незахищеними, — зазначає психологиня.

У дітей початкової школи ознаками високого рівня тривожності можуть бути: незібраність, плаксивість, істеричні риси, апатичні та депресивні настрої. У підлітків це виражається агресивною поведінкою.

Потрібно обов'язково звернутися до спеціаліста, якщо дитина занадто часто миє руки чи починає шукати в собі хвороби. Це може свідчити про високий рівень тривожності, — наголошує Олена Черниш.

Усі ці та інші питання розглядаються під час онлайн-сесії Олени Черниш за посиланням у кінці статті.

В онлайн-сесії розглядаються такі питання:

  1. висока тривожність у дитини, що виникла після періоду самоізоляції;

  2. як психосоматика впливає на адаптацію молодших школярів;

  3. встановлення контакту з дитиною з особливими освітніми потребами (різні нозології);

  4. проживання горя;

  5. терапія для психолога закладу освіти.


Нагадаємо, спеціально для освітян психологиня спільно з командою «Всеосвіти» розробили Кабінет психолога, де кожен може запитати про те, що його найбільше турбує. Щоп'ятниці пані Черниш проводить онлайн-сесії на основі запитів учасників.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.