Як створити позитивну атмосферу в школі

Створення доброзичливого оточення в школі може зайняти багато часу. Проте це всі зусилля того варті, адже в атмосфері добра й вчитися легше.
  • Єдиний фронт

Коли викладачі та адміністрація школи має однакове бачення норм та правил – це працює значно краще, для досягнення цілей. Коли правила для всіх класів, дітей, вчителів та керівників є однаковими, діти легше сприймають ці норми та підхоплюють їх. Діти знають, чого очікувати та що робити в тій чи іншій ситуації. А визначеність сприяє спокійному навчанню.

  • Надійний ціннісний фундамент

Визначте цінності, які є найважливішими для вашої школи, та створіть навколо них ідентичність закладу. Дайте зрозуміти, що ваша школа справді унікальна. Показуйте плакати та художні твори учнів у залах та коридорах. Проведіть конкурси нарисів «Чому я люблю свою школу». Запропонуйте учням створити шкільні футболки та наклейки.

  • Учнівська самостійність

Навчіть своїх учнів вирішувати конфлікти. Дайте їм можливість самим розбиратися з проблемами та негараздами між собою. Навчитися вирішувати конфлікт — цінна навичка протягом усього життя. Проте тримайте руку на пульсі – якщо конфлікт буде переростати в щось більше, або завдавати шкоди комусь з учасників – ви мусите втрутитися.

  •  Ресурсне забезпечення

Є сотні якісних дитячих книг із добрими та веселими персонажами, які допомагають засвоювати навички, що сприяють позитивній культурі в класі. Пропагуйте ці книжки між учнів. Створіть полиці буккросингу в школі. Поширюйте також інформацію про подібні фільми, ігри, спектаклі. Хай діти бачать добрі приклади навколо себе.

  • Нехай діти вчать один одного

Один з найяскравіших способів навчання дітей — взаємонавчання. Створіть систему, яка дозволяє старшим учням наставляти молодших школярів. Виховання взаємних стосунків дає дітям впевненість в собі та одне в одному.


Джерело: weareteachers.com

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.