Як швидко та легко створити дизайн шкільного проєкту: практикум для вчителів

Дизайн – це насамперед засіб правильного донесення інформації до аудиторії учнів, колег, друзів і знайомих.

Успіх реалізації будь-якої розробки чи шкільного проєкту залежить не лише від змістового наповнення, але й від візуального оформлення.

Дизайн – це насамперед засіб правильного донесення інформації до аудиторії учнів, колег, друзів і знайомих.

Чому варто звертати увагу на кольори оформлення та як з ними працювати? Як гармонічно підібрати шрифти й зробити їх читабельними? У який спосіб побудувати концепцію своєї презентації так, щоб вона легко сприйнялась аудиторією та швидко запам’яталась? Відповіді на ці питання знає Андрій Вайнраух, вебдизайнер проєкту «Всеосвіта».


Щодня вчителі працюють зі значним обсягом інформації, оброблюють її та доносять до учнів у більш стислому, зрозумілому форматі. Дуже часто ця інформація – для легшого сприйняття – візуалізована. Однак що потрібно враховувати, аби дидактичні матеріали, презентації чи графічні банери дійсно привертали увагу і мали позитивний ефект?

Композиція

Композиція – це своєрідний фундамент дизайну, вона додає роботі структуру і навігацію.

Основні складові композиції:

 1. Відстань між елементами

 2. «Білий» простір

 3. Вирівнювання

 4. Контраст

 5. Повторення

Наприклад: текст, що знаходиться зліва, сприймається гірше ніж текст, що знаходиться справа. Інформація у блоках є однаковою, але композиція – різна. Необхідно звертати увагу на шрифт та його розмір; зважте на те, що додаткові елементи також мають бути однакового розміру.

Основи типографіки

Типографіка – це стиль або зовнішній вигляд тексту. Іншими словами, це робота з текстом. Типографіка є всюди: у книгах, які ми читаємо, на вебсайтах, на дорожніх знаках, вивісках чи на упаковках з продукцією. 

Три основні складові типографіки:

 1. Ієрархія.

 2. Відстань між рядками.

 3. Відстань між буквами.

Текст, розташований справа, сприймається набагато легше ніж текст, розташований зліва. Насамперед потрібно звернути увагу на заголовок – у нього виноситься найголовніша інформація.

Якщо вам зручно читати текст, то й іншим буде зручно. Під час оформлення власного проєкту орієнтуйтеся на улюблені газети, журнали, книги, запам’ятовуйте для себе розташування елементів, розмір шрифтів тощо.

Теорія кольору

Колір – це один з найосновніших принципів дизайну. За допомогою кольору можна керувати емоціями користувачів та спонукати їх до певної думки. Навіть без використання слів, лише завдяки вдало підібраним кольорам, можна донести до людини необхідну інформацію.

Три основні складові теорії кольору:

 1. Тон – це безпосередньо сам колір.

 2. Насиченість – діапазон кольору від яскравого до блідого.

 3. Значення – це діапазон кольору від темного до світлого.  

Вивчити особливості використання кольору допоможе програма Adobe Color. У ній можна обрати будь-який колір і система автоматично підбере різні відтінки цього кольору, які будуть сумісні між собою – їх можна легко використовувати в одному проєкті.

У проєктах варто використовувати не більше двох кольорів, інакше картина не буде цілісною.

Кожен колір несе в собі певне смислове навантаження. Під час оформлення проєкту варто розуміти, що, наприклад, яскраві кольори підійдуть для якоїсь веселої тематики, більш стримані – для бізнес-проєктів тощо.


Щоб дізнатися більше про особливості дизайнерського оформлення проєктів та програми, у яких це можна зробити, долучайтеся до перегляду актуального вебінара від спікера «Всеосвіти» Андрія Вайнрауха. 

Нагадуємо, що кожний вебінар має програму підвищення кваліфікації, а також є можливість завантаження сертифіката з підвищення кваліфікації! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/osnovi-dizajnu-dla-pedagogiv-praktikum-245.html

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.