Як отримати миттєвий зворотний зв'язок: корисні онлайн-ресурси для дистанційного навчання

Усе про зручні дистанційні інструменти, які допоможуть швидко і якісно оцінити знання учнів впродовж уроку.

Дистанційний формат навчання, на який Україна змушена була перейти з огляду на епідеміологічну ситуацію, має свої переваги й недоліки. Серед основних незручностей для будь-якого вчителя – це, звісно, відсутність миттєвого зворотного зв’язку. Якщо у класі педагог одразу отримує фідбек і може впродовж уроку проаналізувати, наскільки добре зрозумів його учень, то у дистанційному режимі це зробити важче. Однак – не неможливо.

Про цікаві та легкі у користуванні онлайн-ресурси, які допоможуть вчителю коригувати засвоєння інформації та швидко оцінювати процес навчання, розповідає Вікторія Шпильова, вчителька хімії спеціалізованої школи №196, вчителька вищої категорії, яка має педагогічне звання «Старший учитель».  


Основна перевага платформ для отримання миттєвого зворотного зв’язку у тому, що їх зручно використовувати не лише під час дистанційної роботи, але й у звичайному режимі – на шкільних чи позакласних заняттях. Вони стануть незамінним елементом змішаного навчання і зможуть суттєво полегшити вивчення навіть найскладнішої теми.

Важливо пам’ятати, що ми вчимося не просто з досвіду, а з рефлексії цього досвіду.

Seesaw

Це безкоштовна платформа, на якій можна формувати класи і працювати з ними у будь-який час. Якщо класи вже є у GoogleClass, їх легко інтегрувати на Seesaw.

Вчитель має можливість створювати захопливі творчі завдання й отримувати відповідь як впродовж уроку, так і після. У режимі реального часу видно, коли та на які запитання педагога учень зреагував.

Основні переваги:

 • Учні можуть створювати свої проєкти у всіх предметних областях з новою панеллю інструментів.
 • Інструменти інтуїтивно зрозумілі. Учням легко користуватися ними на будь-яких електронних пристроях і платформах.
 • Виконуючи завдання, учень може робити фотографії, надсилати текстове повідомлення (або малюнок – «інтерактивний аркуш»), записувати відео та аудіо. 
 • Вся робота, яку виконують учні, миттєво надсилається у додаток для вчителів, де вони можуть організувати персоніфіковану роботу, залишити свої коментарі та рекомендації.
 • Якщо педагог викладає у молодших класах, в налаштуваннях платформи є можливість додати батьків, щоб вони мали змогу контролювати учнів.

Seesaw: https://web.seesaw.me/

Nearpod

Зручний безкоштовний онлайн-інструмент, завдяки якому можна створювати цілі уроки, наповнені різноманітною активністю. На платформі не потрібно формувати класи й реєструвати учасників – щоб долучитися до заняття, учням достатньо скористатися посиланням.

Nearpod надає можливість працювати за допомогою швидкого інтерактивного зв’язку на кшталт інтерактивної дошки з нотатками, на яких учень залишатиме свою відповідь.

Основні переваги:

 • Вчитель може завантажувати свої презентації як частину уроку і перетворювати їх на різні інтерактивності;
 • На платформі представлений набір 3D-моделей (об’ємних зображень людського організму, природних явищ, тварин тощо), які можна додати до свого уроку і зрозуміло проілюструвати ту чи ту тему; також доступне створення ігрових елементів, наприклад, вікторини;
 • Під час заняття можна організувати миттєве опитування і отримати відповідь учня або впродовж уроку, або після, вказавши кінцевий термін доступу до уроку/завдання.
 • Доступний різний формат відповідей – текстове повідомлення, фотографія, аудіо-, відеозапис, малюнок тощо.

Під час запуску цієї програми можна обрати один із п'яти варіантів роботи:

 • Моя бібліотека – доступ і запуск уроків, презентацій, вікторин, які ви створили на вашому комп'ютері або запозичили з колекції додатку.
 • Дослідження – можливість знайти готові уроки по різних предметних областях.
 • Приєднатися – використання Nearpod для роботи учнів.
 • Create – конструктор уроків, презентацій, вікторин.
 • Reports – звіти, де вчитель може побачити результати роботи учнів по кожному уроку.

Nearpod: https://nearpod.com/

Triventy

Безкоштовна платформа для створення цікавих вікторин. З нею вивчення будь-якої теми стане набагато легшим та ефективнішим, а діти краще запам’ятають матеріал. Крім того, вікторини дозволять миттєво перевірити опановані знання.

Основні переваги:

 • Вчитель може обирати запитання зі спеціального Банку запитань або ж формувати власні.  
 • Свою вікторину можна позначити як вікторину спільної роботи та запропонувати учням самостійно додати до неї запитання. У такий спосіб цікаво влаштувати змагання між паралельними класами.

Triventy: http://www.triventy.com/

Quizizz

Ще один безкоштовний онлайн-інструмент, який допоможе розробити оригінальні й захопливі вікторини. Їх можна відкрити як під час уроку, так і запропонувати у вигляді домашнього завдання. Це гарний спосіб потренувати логічне мислення і пригадати усе вивчене на занятті.

Основні переваги:

 • Під час запуску вікторини учні відповідають на питання, рухаючись у своєму темпі, і не залежать від швидкості відповідей інших учасників.
 • Виконання вікторини можна легко запланувати на будь-який час.

Quizizz: https://quizizz.com/join


Більше цікавої й надзвичайно корисної інформації про онлайн-ресурси, які нададуть змогу отримувати миттєвий зворотний зв'язок від учнів, ви можете дізнатись у вебінарі зіркової спікерки «Всеосвіти» Вікторії Шпильової.

Це саме те, що вам потрібно для якісної дистанційної роботи!

Нагадуємо, що кожний вебінар має програму підвищення кваліфікації, а також є можливість завантаження сертифіката з підвищення кваліфікації! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/distancijne-navcanna-instrumenti-dla-otrimanna-mittevogo-zvorotnogo-zvazku-192.html

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.