Як обрати електронний журнал і не влізти в болото: поради Сергія Горбачова

4188
17 травня 2020 о 10:41
На карантині стало вкрай актуальним питання електронного журналу. Але як обрати надійну платформу, що пропонує таку послугу?

На своїй сторінці у фейсбук освітній омбудсмен Сергій Горбачов ділиться порадами, як обрати платформу з електронним журналом та не натрапити на безвідповідальних та недоброчесних постачальників послуги.

Звичайно, дуже важливо, як саме платформа виконує своє призначення, але перед тим, як аналізувати функціонал, варто поставити отакі КРИТИЧНО ВАЖЛИВІ запитання - і отримати на них відповіді.

►ПЕРЕВІРТЕ ВЛАСНИКА/ЗАМОВНИКА ПЛАТФОРМИ ЧИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

На сайті має бути вказано назву організації, яка керує платформою. Зверніть увагу – ця інформація має бути легкодоступною на сайті – відкритою, зрозуміло написаною та не схованою в примітки чи додаткові посилання. Крім того там має бути зазначено ім'я, прізвище та по батькові керівника, контактний телефон, фізична та електронна адреса і бажано код ЄДРПОУ. Якщо цього немає - велика ймовірність, що це омана.

За ім'ям, прізвищем та кодом ЄДРПОУ ви також можете перевірити дані підприємця на сайті Міністерства юстиції. Ця послуга безкоштовна!

 

Така перевірка потрібна ще й для того, щоб перевірити чи немає конфлікту інтересів у діях власника/замовника. Таке може статися, наприклад, якщо власник/замовник – посадова особа.

 

 

►ЯКІ ЦІНИ ВСТАНОВЛЮЄ ПЛАТФОРМА ЗА КОРИСТУВАННЯ

Скільки коштує використання платформи? Якщо декларується «безкоштовність», які гарантії збереження її надалі? Де ці гарантії сформульовані? Хто є гарантом? На якій правовій підставі?

Якщо послуги платформи платні, розцінки не мають бути заховані десь на сторінках сайту. Поруч з цінами має бути вказано перелік послуг, що платформа надає за ту чи ту суму, та умови використання.

Якщо такого немає, а на запит вартості користування Вам пропонують "написати в приват" – це дуже підозріло: велика ймовірність омани. Так само підозріло, коли Вам пропонують "зареєструватися безкоштовно", а на останньому кроці реєстрації раптом з'являється вимога щось оплатити щось.

Якщо платформа пропонує безкоштовні послуги, обов'язково пошукайте перелік послуг, що пропонують безоплатно. Крім того, вам треба пошукати чіткі формулювання з юридичним обґрунтуванням гарантій того, що ця "безоплатність" – на весь час користування платформою. І що не буде замінена на "платність" трохи згодом, коли ви вже почнете працювати і витратите час на опанування та розгортання платформи. Тобто - вас, так би мовити, "зачепили на гачок", а потім можуть змусити платити.

►ЧИ МАЄ ПЛАТФОРМА СХВАЛЕННЯ ВІД ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ?

Якщо платформа схвалена до використання державними органами, на сайті має бути активне посилання на відповідний документ або його сканована копія зі всіма реквізитами.

Крім того, дехто стверджує, що "програма має гриф МОН", хоча насправді вони можуть мати якийсь лист від співробітника підпорядкованої МОН структури, яка не має права надавати грифи. Це важливо - звертайте на це увагу.

►ЧИ БУДУТЬ НА ЦІЙ ПЛАТФОРМІ ВАШІ ДАНІ В БЕЗПЕЦІ?

Подібні ресурси отримують доступ до величезного обсягу персональних даних. Українські закони висувають суворі й добре структуровані вимоги до захисту таких даних. На сайті платформи має бути обов'язковий розділ про зобов'язання захисту персональних даних та відповідальність у разі порушення. Саме для цього, до речі, треба знати юридичні реквізити та прізвище керівника: щоб, за потреби, звернутися до суду.

►ЯК РОЗВ'ЯЗАНО ПИТАННЯ ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ЖУРНАЛУ ФІНАНСОВИМИ ОРГАНАМИ? ЧИ ПЕРЕДБАЧАЄ КОРИСТУВАННЯ ЖУРНАЛОМ НЕОБХІДНІСТЬ МАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС - І ЯК ЦЕ ВНОРМОВАНО?

Класний журнал - не просто місце, де записують уроки, позначають відсутніх та ставлять оцінки. Перш за все – це документ, на підставі якого здійснюється оплата праці педагога. Кожне заняття, має бути зафіксоване, під кожною заміною має бути підпис вчителя, який заміняв. За невідповідність записів, на підставі яких здійснюється оплата роботи вчителя, і сам педагог, і керівництво закладу можуть понести відповідальність. Якщо пропонована платформа не передбачає однозначну ідентифікацію працівника за допомогою, наприклад електронного цифрового підпису, це може призвести до проблем.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Читайте також:

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00