Новини
317
11 червня 13:11

Як обрати безпечний літній табір для дитини: поради експертки

Всі табори повинні проходити атестацію і перебувати в реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який ведеться Мінсоцполітики.

Обрати безпечний літній табір для відпочинку чи оздоровлення – бажання всіх батьків, які піклуються про хороший та якісний відпочинок своїх дітей. З 30-го травня вже розпочалися заїзди у дитячі літні табори. Про те як працюватимуть табори в умовах пандемії коронавірусу та чи безпечно відправляти туди свою дитину, розповіла представниця уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї Аксана Філіпішина в ефірі Українського радіо.

За її словами, на відміну від минулого року, оздоровчий сезон-2021 уже розпочався і багато дітей поїхало до таборів. Втім, особливо під час відпочинку, варто не нехтувати протиепідемічними правилами як працівникам літніх таборів відпочинку та оздоровлення, так і дітям, які на відпочинку.

Насамперед у таких закладах має бути певне розділення дітей по групах, обов'язковий щоденний скринінг температури, діти не повинні перебувати у місцях великого скупчення людей і додатково не наражатися на небезпеку, – наголосила Філіпішина.

Представниця уповноваженого з прав дитини зазначила, що кількість дітей, які хворіють на #COVID-19 є стабільною на рівні, приблизно 5% від дорослих, тому втрачати пильність не потрібно.

Крім того, експертка розповіла, що у дітей ПЛР-тести не вимагатимуть, оскільки коронавірус вражає дітей не так часто і наслідки цієї хвороби для них не є настільки небезпечними. А от персонал дитячих таборів, за словами Філіпішиної, обов'язково має бути перевірений і допущений до роботи з дітьми після відповідного тестування або щеплення.

Табори поділяють на 3 групи:

  1. державні («Артек», «Молода Гвардія», дитячі табори СБУ, МВС тощо);

  2. комунальні заклади (обласного або районного підпорядкування, що належать до місцевих рад);

  3. приватні (найбільш небезпечні з точки зору того, що там відбувається).

Всі табори, які є доброчесними, повинні проходити атестацію і перебувати в реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який ведеться Міністерством соціальної політики та є в загальному доступі.

Аксана Філіпішина радить усім батькам перш ніж відпускати дитину до певного табору, варто перевірити його. Адже відповідальність за те, що відбувається на території закладу, зокрема щодо якості харчування дітей, організації дозвілля та умов перебування дітей несе власник.

Якщо заклад перебуває у державному реєстрі майнових об'єктів, то, принаймні, у нього наявний пакет документів, який перевірений державним органом Міністерством соцполітики та ц нього є гарантія якості, – підкреслила експертка.

Представниця уповноваженого наголосила на приватних таборах і розповіла, що вони можуть бути небезпечними, адже багато з них орендують приміщення занедбаних будівель, укладають договори оренди на літо чи на сезон. І приміщення, які вони орендують, не є їхньою власністю, вони не вкладають туди кошти, а лише збирають оплату за сезон.

Ми отримуємо скарги, періодичні звернення за сезон від батьків про те, що путівка обійшлася дорого, а дозвілля та умови, у яких перебували діти, були на низькому рівні, — розповіла Філіпішна.

Представниця уповноваженого порадила батькам ретельно перевіряти той заклад, куди вони планують відправляти свою дитину, щоб забезпечити безпеку та високу якість відпочинку.

Нагадаємо, Головний державний санітарний лікар України Ігор #Кузін видав Постанову про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?