Статті
13849
25 березня 18:51

Як непомітно попросити про допомогу: жест, який потрібно знати не лише дорослим, але й дітям

Канадська благодійна організація Canadian Women придумала спосіб, як жертви насильства без слів можуть повідомити про своє становище.

Часом трапляються ситуації, коли відчайдушно потрібно покликати на допомогу, однак не завжди це можна зробити відкрито – закричати, написати повідомлення тощо. Під час пандемії COVID-19 суттєво зросла кількість випадків домашнього насильства, саме тому канадська благодійна організація Canadian Women придумала спосіб, як жертви можуть непомітно попросити про допомогу. Це своєрідний код SOS кінчиками пальців.

Організація записала спеціальний ролик, в якому показаний жест, що означає словосполучення «Допоможи мені»:

  1. Виставити долоню й сховати великий палець.

  2. Стиснути інші пальці у кулак.

Так, на відео дві жінки спілкуються онлайн про рецепт бананового хліба. Жертва намагається говорити спокійно, однак її голос ледь не зривається від сліз. Позаду неї видно чоловіка – співмешканця. У певний момент жінка підіймає руку, щоб поправити волосся, й непомітно просить подругу допомогти, використовуючи спеціальний жест.

У соцмережах ролик викликав бурхливу реакцію: користувачі погодилися, що жест дійсно ефективний і не привертає увагу того, хто чинить насильство.

Крім того, такому способу можна навчити й дітей, якщо вони опинилися у небезпечній ситуації та не можуть відкрито повідомити про це іншим людям.

Будьмо уважними і небайдужими один до одного!

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Якщо вдома школяр переживає насильство чи у нього з'являються суїцидальні думки, лише вчитель може розпізнати це та захистити дитину, – Микола Кулеба

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.