Новини
2269
9 червня 12:22

Як небажання вивчати математику впливає на мозок та когнітивний розвиток підлітків?

Вчені з кафедри експериментальної психології Оксфордського університету провели дослідження.

Відсутність математичної освіти може негативно вплинути  на мозок і когнітивний розвиток підлітків. Учні, які перестали вивчати математику, можуть мати проблеми з запам’ятовуванням, мисленням та навчанням.

Про це свідчить дослідження кафедри експериментальної психології Оксфордського університету, пише «Українська правда».

У Великій Британії 16-річні учні можуть вирішити припинити вивчення математики. Ця ситуація дозволила дослідникам з’ясувати, чи може відсутність математичної освіти у студентів вплинути на розвиток їхнього мозку і мисленнєвих процесів.

В експерименті взяли участь 133 студенти у віці від 14 до 18 років.

Дослідження показало, що у студентів, які не вивчали математику, була менша кількість критично важливої для пластичності мозку хімічної речовини (гамма-аміномасляна кислота) в області мозку, що бере участь у багатьох важливих когнітивних функціях. Зокрема, у мисленні, розв'язанні проблем, запам’ятовуванні, навчанні тощо.

На основі кількості хімічної речовини в мозку кожного студента дослідники змогли розрізнити тих, хто вивчав або не вивчав математику, незалежно від когнітивних здібностей кожного учасника.

До припинення вивчення математики відмінностей в хімічному складі мозку підлітків вчені не помітили.

Підлітковий вік – важливий період в житті, пов'язаний з важливими змінами мозку і когнітивних функцій. На жаль, можливість покинути вивчення математики в цьому віці, здається, призводить до розриву між підлітками, які припиняють свою математичну освіту, і тими, хто продовжує її, – розповів керівник дослідження Рой Коен Кадош, професор когнітивної нейробіології Оксфордського університету.

За його словами, поки не відомо, як можна запобігти цій невідповідності та  довгостроковим наслідкам, адже не кожному підлітку подобається математика, тому необхідно вивчити можливі альтернативи, які залучають ту ж область мозку, що і математика, зокрема, вивчення логіки.

Матеріал, який вас може зацікавити: Якщо вибір завжди робить дорослий – то хай не дивується, що дитина не самостійна і не знає, чого хоче, – освітня експертка

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.