+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

«Як дитина вдягається – це є особиста справа дитини та її родини» – Сергій Горбачов

Освітній омбудсмен запевняє, що керівництво школи не має права не допускати учнів до занять, якщо вони прийшли на заняття одягнуті не «по формі».

Заклади освіти не мають права змушувати учнів носити шкільну форму і обмежувати доступ до уроків тих, хто одягнений «не по формі», зазначив новопризначений освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю для «Радіо Свобода».

У соціальних мережах часто поширюються історії про конфлікти з адміністрацією закладів освіти через форму.

Жителька Краматорська Оксана Фетісова на сторінці організації «Батьки SOS» поділилась такою історією:

Дитина вдягнула в школу сіру бавовняну футболку з бджілкою, класна керівниця насварила дитину, дитина перенаправила на мене. Та подзвонила мені і почала кричати (ні, ну серйозно, мені 30, а на мене кричать, як на дитину), що в них у ліцеї – форма, що в них є статут, що в них є батьківський комітет, який був за форму, що моя дитина буде допущена завтра до уроків тільки після того, як я піду до директора і з ним поговорю. Мої слова про те, що не маєте права не допускати до занять, не маєте права вимагати форму, були проігноровані.

Алла Заможська, громадська активістка з Кременчука та мати чотирикласниці каже про те, що нині статусність дитини видає не одяг, а саме телефони, блокнотики, ручки тощо.

На думку Сергія Горбачова, ніхто не може змусити учнів носити шкільну форму та й взагалі це жодним чином не впливає на виховний процес дітей:

В мене величезний досвід роботи в освіті, і в усіх закладах освіти, якими я керував, ніде не було форми, і принципово, і по факту. Я не бачив жодної дитини, яка була б одягнена так, що було б соромно. Бо діти, якщо з ними спілкуватися нормально і пояснювати, що є доречність одягу, доречність певного стилю, виховувати стиль потрібно – то діти до цього дослухаються. А от коли запроваджуються всілякі каральні санкції, то діє лише навпаки.

За його словами, якщо керівництво школи не допускає дитину до занять, батькам потрібно звернутися до місцевого управління освіти та правоохоронних органів.

Насамкінець, Сергій Горбачов підсумував:

А взагалі: пояснювати впевнено, ввічливо, але твердо, що те, як дитина вдягається – це є особиста справа дитини та її родини. Все.


Читайте також:

Скасування указу про шкільну форму: думки експертів;

Правила школи: Лілія Гриневич розповідає про шкільну форму, оцінювання та домашнє завдання в початкових класах.

Фото: УНІАН

Джерело: «Радіо Свобода»

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Переглянути запис
2 академічні години