Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
348
13 квітня 14:38

Як «бути у ресурсі» кожного дня? Поради психологині Анастасії Михайленко

Висока ресурсність – це про можливість справлятися зі стресом, проходити труднощі, приймати важкі рішення, приймати партнера таким, яким він є, проявляти терплячість до дітей тощо.

Ресурс – наш енергетичний потенціал, життєва енергія. Бути в ресурсі – це такий стан, коли задовольняються базові потреби і є енергія на досягнення цілей.

Все починається з аналізу

У першу чергу подивіться, куди ви витрачаєте власну енергію. Найбільшими поглиначами ресурсу є телевізор, соціальні мережі, негативне мислення, переживання, тривожність, почуття провини та почуття боргу. Водночас  проаналізуйте, як ви його відновлюєте і чи відновлюєте взагалі.

Для зручності заведіть нотатку та поставте нагадування в телефоні. Кожні одну-дві години відзначайте, наскільки ви ресурсні, що саме протягом останньої години наповнило вас, а що навпаки – спустошило.

Шукайте баланс

Після аналізу ви маєте зрозуміти, де вам потрібно себе обмежити і що вам необхідно додати.

Не вимагайте від себе вже завтра відмовитися від усіх поглиначів часу і бути ресурсною на 100%. Маленькі кроки ведуть до великих змін. Наприклад, ви можете встановити правило, що першу годину після прокидання не берете в руки телефон, або, що ввечері, замість серіалу, ви читаєте книгу. Такі прості речі якісно покращать ваш стан і відчуття ресурсу. Це додасть мотивації рухатися далі.

І пам’ятайте, базові ресурси – фізичні. Без регулярного сну, тривалістю вісім-десять годин, та здорового режиму харчування – можна нічого і не починати робити! Це перші пункти у вашому плані змін.

Працюйте з власним мисленням

Негативні думки забирають ваш ресурс. Позитивні навпаки – додають.

Уявіть, ви прокидаєтеся вранці і відразу починаєте думати, що не хочете працювати, знов цілий день вдома, діти будуть на голові і як пережити цей день, щоб все встигнути, і так далі…

А тепер уявіть таку ситуацію: ви прокидаєтеся вранці і думаєте про те, що ви сьогодні зробите перший крок у зміні роботи, відправите резюме, сплануєте свій день так, щоб і дітям приділити увагу, і попрацювати. Зараз можна провести час всією сім’єю, хто не мріє про такі дружні сімейні сніданки? Саме сьогодні можна розпочати, тож почніть!

Ви помітили,  що навіть, коли  ви читаєте ці рядки, у вас змінюється настрій?

Мислення безпосередньо впливає на відчуття ресурсності. А отже думки – це гарний інструмент, щоб керувати власним станом.  Коли ви прокидаєтесь зранку, ви приділяєте увагу своєму тілу, своєму зовнішньому вигляду, волоссю, наносите крем на обличчя, і треба приділити увагу своїй душі, своєму внутрішньому світові.

Поговоріть з собою. Нагадайте собі про те, чим ви в житті задоволені, за що ви вдячні, що цінного є у вас зараз. У світі немає нічого чорно-білого. Так, коронавірус змусив вас відмовитися від звичного способу життя, проте за цей час ви зблизилися з чоловіком та дітьми, або переосмислили власні цінності. Вчіться концентруватися на позитиві!

Наповнюйтеся ресурсом!

Висока ресурсність – це про можливість справлятися зі стресом, проходити труднощі, приймати важкі рішення, приймати партнера таким, яким він є, проявляти терплячість до дітей тощо.

Складіть список речей, які наповнюють вас ресурсом. Найчастіше це: танці, музика, хвилинка на каву наодинці, гаряча ванна, ритуали краси, шопінг тощо. Ці речі мають увійти в регулярні ритуали кожного дня. Методом спроб та помилок, ви знайдете свою щоденну формулу наповнення ресурсом.

Використовуйте лайфхаки для швидкого наповнення ресурсом

Доведено, що є речі, які підвищують ресурс, і просто гріх ними не користуватися:

  • Наповнюватися ресурсом необхідно вже з самого ранку. Найчастіше стан протягом дня не змінюється. З яким настроєм ви прокинулися, з  таким і проведете цілий день.  Тому більшість речей, які наповнюють вас ресурсом мають бути саме зранку. День стає ідеальним, коли з самого ранку вас окутали піклуванням. А чому ви не можете це зробити для себе? Приготувати собі смачний сніданок і гарно накрити на стіл, включити улюблену музику, вставати на 15 хвилин раніше і робити те, що ви любите. Почитати, взяти каву і просто посидіти біля вікна – це ж прекрасно! У ВАШОМУ ранку має бути цілий ритуал, в якому ви окутуєте себе піклуванням та турботою.

  • Носіть одяг, у якому ви відчуваєте себе на всі 100, у якому ви повністю задоволені собою. На вас має бути такий одяг, у якому ви зможете легко піти в кафе чи ресторан. Навіть якщо ви працюєте вдома – обирайте домашній одяг, в якому ви собі подобаєтесь. За необхідності, виділіть бюджет і придбайте новий гарний одяг, в якому ви будете відчувати себе зіркою.

  • Спорт наповнює ресурсом. І не обов’язково це має бути пробіжка, достатньо легкої зарядки або невеликого комплексу розтяжки, йоги.  Дивно, але ви помітите, що після спорту, ваш настрій покращиться. Якщо додати ще літр теплої води, то цей результат помножиться.

  • Наповнюють ресурсом й афірмації. Відомий письменник, психолог Джон Кехо рекомендує кожен день протягом двох хвилин читати афірмацію: «Кожен день у будь-який спосіб моє життя змінюється на краще, краще і краще». Вам не потрібно вірити, достатньо просто проговорювати це і ви помітите, що через 2 хвилини у вас буде зовсім інший стан.

Ваша ресурсність – це те, на що ви можете впливати, і те, чим можете керувати. І навіть, якщо зараз ви у це не вірите, просто проведіть наступний експеримент: проживіть декілька днів за рекомендаціями вище,  і подивіться, наскільки інакше ви будете почуватись. Успіху вам у наповненні власної ресурсності!

Джерело: luxtopfit.com

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.