Статті
920
9 лютого 18:21

Використання новітніх підходів та авторських матеріалів на уроках: практичні поради

Лепбук може провести дітей від першого етапу вивчення теми до останнього й допомогти краще опанувати матеріал.

В умовах сучасних викликів, пов’язаних з карантином і дистанційним навчанням, постає необхідність вміло використовувати онлайн- та офлайн-навчання. Сьогодні вчителі мають конструювати свої уроки з новітніх методів та прийомів у такий спосіб, щоб задовольнити пізнавальну активність учнів, бути цікавими та змістовними.

Вчителька початкових класів Олена Сулява зібрала усі для свого вебінару «методичні смаколики» – те, що найбільше подобається учням, дає найкращі результати в роботі та приносить задоволення як вчителям, так і учням.

Лепбуки

Багато хто вважає, що створення лепбуків займає багато часу. Проте спікерка запевняє, що лепбук може провести дітей від першого етапу вивчення теми до останнього. Завдяки йому можна формувати мотивацію дітей пізнавати навчальну тему, показати план вивчення теми, відпрацювати навички, систематизувати знання та підготуватись до контрольної. До того ж діти будуть робити це з великим задоволенням.

Олена Сулява зазначає, що, з одного боку, діти можуть розвиватись так, як вони хочуть на перервах чи уроках продовженого дня, а з іншого вчитель має проявляти свою творчість і показувати різноманітні цікаві прийоми.

Спікерка показує приклад лепбуку «Зимові прикметники», який був розроблений для уроку української мови. На обкладинці вона відзначила, на які запитання відповідають прикметники, а всередині можна побачити, чим взагалі можна наповнити таку тематичну теку.

Вчителька використовує заготовки та проводить дітей від початку створення лепбуку до завершення, зазначаючи, що у процесі вони весь час говорять з учнями про тему уроку: розбирають, на які запитання відповідають прикметники, добирають до іменників прикметники тощо.

В результаті діти не лише щось вирізають та клеять, а й власне здобувають знання з теми, розвиваються та наповнюють свій словниковий запас. Вже на наступний урок можна почати складати словосполучення, а згодом – створювати загадки з цими прикметниками.

Зошити з навчання грамоти від Олени Суляви

Олена Сулява розбила вивчення 33 літер української абетки по 3 літери на кожен зошит. У такий спосіб вийшло 11 зошитів, кожен з яких має свій колір та своїх героїв на обкладинці. На кожну літеру вчителька написала казку про ті емоції, які діти переживають у школі. Наприклад, літера «О» – оптимістка, літера «М» – мрійниця. До кожної сторінки зошита також є презентації, що стануть у пригоді під час дистанційного навчання. Крім того, разом з цими зошитами спікерка рекомендує використовувати методичні рекомендації для вчителя, де пояснює, як виконувати різні завдання.

Поєднання мультфільмів з навчальною діяльністю

Діти дуже люблять мультфільми, і Олена Сулява знайшла спосіб, як можна поєднати їх з навчальною діяльністю – наприклад, створювати на основі мультиків завдання. Вчителька розробила кілька власних книжок, самостійно написала текст, розбила мультфільм на частини й з кожною частиною окремо працювала на уроках.


Для того, аби дізнатись більше про використання новітніх підходів та авторських матеріалів на уроках, переходьте за посиланням та дивіться весь виступ Олени Суляви на конференції «Цікавинки у викладанні предметів початкової школи»: https://vseosvita.ua/conference/6

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.