Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

21 лютого 09:57
6 0

Вступна кампанія 2024 року: абітурієнтам пропонують оцінити свої шанси на зарахування

Пропонуємо переглянути покрокову інструкцію, яка допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити свої реальні шанси на вступ до закладу професійно-технічної або вищої освіти.

Українські випускники можуть визначити свої можливості на вступ за бажаною спеціальністю до професійно-технічних або вищих закладів освіти. Це можна зробити за допомогою Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

У МОН повідомляють, що на цьому порталі діти зможуть переглянути освітні реєстри та скористатися відповідними сервісами. Єдина державна електронна база з питань освіти дає можливість переглянути, яку кількість заяв вступники подали на спеціальність у заклад, що цікавить майбутнього абітурієнта. Зокрема, можна дізнатися скільки заяв (з повного переліку зареєстрованих одиниць) отримали рекомендації на бюджет. Для цього на сайті бази слід скористатися функціоналом розділу «Вступ» та зайти у «Статистику».

На основі цієї інформації вступники можуть зрозуміти, який конкурсний бал потрібний для обраної спеціальності і чи великою буде конкуренція за місце. Але у Міністерстві освіти і науки все ж наголошують:

Ця інформація є досить орієнтовною, адже конкурсні бали та конкуренція змінюються щороку. Всі трансформації залежать від обсягу державного замовлення, поданих заяв та фактичних результатів вступних іспитів, — зауважують у МОН.

Початкове меню порталу ЄДЕБО

Також у базі можна перевірити свої шанси на вступ у магістратуру певного закладу вищої освіти. Для цього варто глянути на які спеціальності є менший конкурс. У форму пошуку оберіть:

Актуальні сервіси порталу ЄДЕБО

За вказаним запитом система сформує таблицю із даними про всі спеціальності у конкретному виші. Варто зауважити, що у таблиці будуть дані тільки за один рік. Тому для повної оцінки треба також перевірити й попередні вступні роки. Нагадаємо, МОН  визначило дати проведення національного мультипредметного тесту – з 14 травня до 19 липня. У цей період відбудуться основна і додаткова сесії. Раніше Всеосвіта також розповідала про те, які зміни чекають на абітурієнтів 2024 року, котрі не планують складати національний мультипредметний тест.