Всеукраїнський перепис-2020 включатиме питання про освіту дорослих і дітей

Переписи населення України мали проходити щодев’ять років, але не відбувалися з 2001 року. Щойно нині уряд виділив 3,5 млрд грн і затвердив проведення перепису з 10 листопада по 23 грудня 2020 року.

Зокрема, завдяки Всеукраїнському перепису стане точніше (ніж у реєстрах, наявних у Державній службі статистики України) відомо, скільки в Україні дітей шкільного віку на альтернативних формах навчання (хоумскулінг та інші форми анскулінгу, альтернативні школи), скільки учнів державних і недержавних шкіл, скільки магістрів, бакалаврів, випускників закладів професійної освіти.

«Ці дані дадуть розуміння освітніх преференцій українців. Однак не всі вони будуть показовими. Наприклад, щодо вищої школи, в Україні забагато таких ЗВО і філій, що не дають якісної освіти. З іншого боку, наявність диплому вишу все ж корелюється з поняттям «освіченість» – важливим маркером, який характеризує суспільство», – розказав «Українській Правді» Сергій Квіт, ексміністр освіти і науки.

Анкети перепису міститимуть питання не лише про освіту дорослих. Зокрема, з анкет ми точніше дізнаємося, скільки дошкільнят та в яких саме населених пунктах не відвідують дитсадки і з якої причини.

Технічно перепис відбуватиметься в два етапи. Спочатку з 10 по 30 листопада 2020 року українці отримають можливість заповнити анкету перепису самостійно в електронному вигляді.

А далі – для тих, хто не має бажання брати участь у переписі через інтернет – з 3 по 23 грудня працюватимуть 100 тисяч переписувачів, які обходитимуть домогосподарства кожного населеного пункту.

«Інформація буде деперсоніфікована, ваші відповіді надходитимуть на сервер без прізвища та місця проживання. Люди не повинні надавати переписувачам жодних документів» – наголошує Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.

Читайте також: МОН проведе аудит закладів профтехосвіти

Джерело: pravda.com.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
2
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!