Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Практика реалізації інтегративного підходу до навчання учнів мовно-літературної освітньої галузі
»
Взяти участь Всі події
Новини
5318
24 січня 2020 о 12:02
pdf Роздрукувати

«Всеосвіта» щиро вітає колег з Міжнародним днем освіти!

​​​​​​​Сьогодні, 24 січня, вдруге відзначається Міжнародний день освіти, заснований минулоріч Генеральною Асамблеєю ООН «на честь сили системи освіти та її центральної ролі для добробуту людей і планети».

Це день для висвітлення нагальних викликів перед освітою в усьому світі – зокрема, того, що країни не виконують зобов'язання, взяті ними на себе, коли вони прийняли «Цілі сталого розвитку до 2030 року» п'ять років тому, – повідомляє ЮНЕСКО.

Сьогодні близько 258 мільйонів дітей та підлітків світу не відвідують школу (з них близько чотирьох мільйонів біженців); 617 мільйонів дітей та підлітків світу не вміють читати та не мають базових математичних навичок; менше 40% дівчат у південно-сахарському макрорегіоні Африки закінчують початкову школу.

Багатьом країнам не вдається досягти ґендерної рівності в освіті та розімкнути «коло бідності», яке залишає без освіти мільйони дітей, молоді та дорослих.

Міжнародний день освіти 2020 року ООН і ЮНЕСКО присвятили способам, яким освіта сприяє збереженню планети, миру між людьми, народами і державами, побудові спільного процвітання.

Щоб подолати всі названі виклики та передбачити розвиток освіти в наступні десятиліття, ЮНЕСКО під час Генеральної Асамблеї ООН 2019 року запустило глобальну ініціативу «Futures of Education». Наразі ініціатива «Futures of Education» відкрила процес онлайн-консультацій і просить освітян у​сього світу долучитися до дебатів .

У 2020 році Міжнародний день освіти відзначається зустріччю в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, на якій відбуваються численні дискусії між лідерами освіти з усього світу. Проєкт ЮНЕСКО Learning Cities також відзначає Міжнародний день освіти подіями, запланованими по всьому світу.

Організація Об'єднаних Націй в штаб-квартирі в Нью-Йорку відзначає День Освіти запуском нового онлайнінструменту для вимірювання прогресу в освіті (в рамках проєкту GEM – Global Eduction Monitoring Report, «Звіт глобального моніторингу освіти»).

Невдовзі після Міжнародного дня освіти Міжнародна комісія ЮНЕСКО з питань майбутнього освіти скликає своє перше засідання 28-29 січня 2020 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Під головуванням президентки Ефіопії Сале-Ворк Зевде комісія зосередиться на переосмисленні ролі освіти, навчання та знань у світлі величезних викликів та можливостей «передбачуваного», «можливого» та «бажаного» майбутнього.

Комісія з питань майбутнього освіти отримала від ООН мандат розробити флагманський глобальний звіт про майбутнє освіти, який вийде в світ у 2021 році.

Освіта – це життя! Давайте підкорювати нові вершини разом!

«Всеосвіта» завжди буде поруч з вами!

#ЮНЕСКО #ООН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.