Новини
762
4 червня 15:29

ВР підтримала проєкт Закону щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14-річного віку

Автори документу пояснюють необхідність ухвалення цього закону випадками отруєння дітей лікарськими засобами.

Протягом січня-лютого 2021 року у Києві та області суттєво зросла кількість спроб дитячих самогубств. Йдеться про випадки, пов’язанні з падінням з багатоповерхівок та з передозуванням лікарняними засобами.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (#ВООЗ), випадки самогубства з використанням лікарських засобів посідають друге місце за поширеністю, і близько 60% з них було вчинено саме неповнолітніми.      

Для того, аби запобігти скоєння самогубств з використанням лікарських засобів, Комітет здоров'я нації ініціював законопроєкт №5122 «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям». 

Вчора, 3 червня 2021 року, Верховна Рада вже у першому читанні підтримала цей проєкт Закону, що передбачає заборону продажу лікарських засобів дітям до 14 років.

Законопроєкт №5122, що пропонує внести зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби», підтримали 306 народних обранців.

Реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред'явлення документа, що засвідчує його вік, – йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

Метою законопроєкту є встановлення на рівні Закону заборони на продаж (реалізацію, відпуск) особам віком до 14 років, лікарських засобів аптечними закладами нашої держави.

Основним завданням проєкту Закону є  унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів (лікарських засобів) у цілях, відмінних від прямого призначення продукту.

Автори документу пояснюють необхідність ухвалення цього закону випадками отруєння дітей лікарськими засобами.

Ознайомитись з повним текстом пояснювальної записки:

Також вас може зацікавити: Що має бути у шкільній аптечці: МОЗ затвердило перелік медикаментів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.