Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події
Новини
360
23 жовтня 16:45

VR-окуляри для лікування порушення зору у дітей: у США схвалили використання цифрового засобу

Лікування за допомогою окулярів віртуальної реальності стане доступним у 2022 році.

Управління з медикаментів та продовольства США вперше схвалило використання окулярів віртуальної реальності для лікування у дітей амбліопії («лінивого ока»). Про це повідомила пресслужба компанії-розробника терапії Luminopia.

Хвороба  амбліопія, або«ліниве око» – патологія, при якій одне око практично не бере участі у процесі зору. Гострота зору у хворих знижена. У більшості випадків амбліопія розвивається у дитячому віці, проте в деяких випадках захворювання може з'явитися і в дорослому віці.

Амбліопію діагностують у 3% дітей. Лікують хворобу блокуванням «сильнішого» ока за допомогою, спеціальних окулярів, лінз, крапель або пов’язок.

Luminopia One працює за дещо схожим принципом. Пацієнти надягають VR-окуляри, у якому їм показують улюблені мультфільми чи інші передачі. «Сильніше» око бачитиме менш контрастне зображення, що спонукає мозок активувати обидва ока.

Ми пишаємося тим, що створили перший цифровий терапевтичний засоб, який дозволяє пацієнтам дивитися улюблені телешоу та фільми, щоб покращити свій зір, – сказав Скот Сяо, виконавчий директор Luminopia.

У вересні 2021 року розробники оприлюднили результати пілотної фази третього етапу клінічних досліджень за участі 3 105 дітей. У 62% дітей після 12 тижнів користування Luminopia One покращився зір, тоді як у контрольній групі цей показник був удвічі менший.

Компанія планує розпочати комерційний продаж Luminopia One у другому кварталі 2022 року. Передбачається, що VR-окуляри виписуватиме лікар-офтальмолог для використання протягом 12 тижнів шість разів на тиждень протягом години щодня.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Вчені навчились редагувати геном людини

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.