Володимир Зеленський підписав закон «Про фахову передвищу освіту»

Після того, як 236 народних обранців ухвалили законопроєкт у другому читанні, його підписав Президент України.

Закон «Про вищу освіту» був прийнятий у 2014 році, однак в реальності технікуми і коледжі не мали жодної нормативної бази. Закон, підписаний Президентом України надасть більш широкі можливості для закладів освіти.

 Що це означає? 

  • Уже з 2020 року у коледжах і технікумах готуватимуть фахових бакалаврів, а набір на «молодшого спеціаліста» не здійснюватимуться;
  • Запроваджуються елементи корпоративного управління закладами;
  • Обрання керівника здійснюватимуться за рейтинговим голосуванням колективу;
  • Особи будь-якого віку зможуть здобувати кілька фахових спеціальностей за бюджетні кошти впродовж життя;
  • Для закладів передбачена нова система державного фінансування;
  • Студенти, за бажанням, зможуть обирати форму навчання;
  • З’являться додаткові можливості для дуальної освіти.

У законопроєкті передбачено низку механізмів, спрямованих на розвиток освіти дорослих. Приміром, ми заклали можливість для вступу не тільки за результатами ЗНО, а й на базі випробувань у закладі. У такий спосіб українці, які давно закінчили школу і зараз хочуть змінити фах, зможуть безперешкодно вступити до закладу, і навіть більше отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти. У проєкті також є різні форми для отримання фахової передвищої освіти, зокрема, ми розвинули розуміння дуальної освіти. Усе це має стати запорукою як професійного розвитку молодих фахівців, так і трампліном для успіху тих, хто прийшов для здобуття нової професії, – зазначив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.


Нагадаємо, з 1 жовтня Нацагентство із забепезчення якості вищої освіти планує акредитувати понад 15 тисяч освітніх програм. 

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.