+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

«Влітку я хочу продовжувати займатися наукою і спортом»: інтерв'ю з Михайлом Татарніковим

Читайте цікаве інтерв'ю зі школярем Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» про спортивні досягнення, участь в олімпіаді, лідерство.

Міша Татарніков – юний талановитий спортсмен, призер 5 міських олімпіад, всеукраїнської олімпіади з фізики та всеукраїнського етапу МАН. Нещодавно йому поталанило спробувати себе у ролі коментатора змагання зі спортивного орієнтування на Майдані Незалежності паралельно із забігом під каштанами. Хлопець навчається у 9-му класі Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер». Про спорт, участь в олімпіадах, та інші життєві цінності Михайла – дізнавались журналістки «Всеосвіти».

Коли ти зацікавився професійним спортивним орієнтуванням? Що тобі у ньому подобається найбільше?

Це було вже досить давно, мені було десь років сім, і ми з родиною переїхали до міста Ірпінь. Звичайно, я одразу пішов знайомитись з місцевими дітьми. У сусідньому будинку проживав Теремецький Тимофій (нині потужний спортсмен). На той момент в нього була одна медаль за перемогу в  змаганні зі спортивного орієнтування, і мені також захотілося здобути таку. Я детально його розпитав про все і вже через кілька днів пішов на тренування. У той період набір відбувався десь з 12-14 років, тому мене не хотіли приймати одразу. Але моя бабуся (велике їй за те дякую) вмовила тренера випробувати мене – і мене зрештою взяли. Мені подобається спортивне орієнтування тим, що кожна дистанція неначе маленьке життя. Ти повинен швидко приймати правильні рішення, а головне – не впадати у відчай після зробленої помилки.

Нещодавно ти у ролі коментатора вів змагання зі спортивного орієнтування на Майдані Незалежності. Розкажи, що ти відчував?

Ну, спочатку я трохи хвилювався і було складно підбирати слова, але потім стало якось легко і невимушено. До того ж я був не один. Сєрікова Влада також чудово впоралася з роллю коментатора. З такою компанією навіть Євробачення нескладно провести.

Чи сподобався тобі такий досвід? Чи хотів би у майбутньому стати коментатором спортивних новин, до прикладу?

Мені сподобався цей досвід, оскільки ти спілкуєшся з людьми і отримуєш чимало позитивних емоцій, та вражень. Було б дуже цікаво проводити такі заходи, бо кожен раз дізнаєшся щось нове від людей про людей.

Зараз все більше молоді обирає здоровий спосіб життя, але є ті, які нехтують своїм здоров’ям. Що ти можеш їм порадити? Як їх можна було б залучити до спорту?

Мені здається, що люди які нехтують здоров'ям поділяються на дві групи:  

перша група – це ті, хто зловживає алкоголем, тютюном та іншими наркотичними речовинами. Для них хочу сказати, що під час вживання цих речовин виробляються ендорфін і допамін, які викликають відчуття задоволення. І знаєте що? Під час занять спортом виробляються ті самі ендорфін і дофамін (гормони щастя). Є тільки одна відмінність: після регулярного вживання алкоголю ви будете виглядати як ходячий труп, а після регулярних занять спортом виглядатимете молодо й бадьоро;

другий тип – це ті, хто просто лінується і не хоче нічого робити для покращення ситуації. Для них хочу сказати, що запас життєвих сил обмежений. Якщо ви не стежите за своїм тілом і духом, то цей запас буде швидко зменшуватись, а я ж сподіваюсь – ви цінуєте своє життя.

Окрім спорту ти захоплюєшся олімпіадами. Розкажи про участь у всеукраїнській олімпіаді з фізики. З чим було найскладніше впоратись?

Приймати участь у заходах такого масштабу дуже цікаво й неймовірно захопливо. Найскладніше – це впоратись із власним хвилюванням, оскільки неможливо думати над задачею, коли тебе всього трясе і в голову лізуть думки про те, що ти бездарне ледащо. У такі моменти потрібно уявити, що ти в себе вдома, просто вирішуєш цікаві задачі.

Як триває підготовка до олімпіади, хто тобі допомагає?

Під час підготовки до олімпіади всі намагаються мене підтримати і допомогти. Вчителі домагають з навчанням – дають для вирішення різні задачі, а батьки вирішують певні організаційні моменти. Також дуже допомагають тренери, вони всіляко мене підбадьорюють, дозволяють індивідуальні тренування. Буває, я запираюся вдома і цілими днями щось читаю чи розв'язую.

Ти відчуваєш себе лідером?

Серед молоді зараз дуже багато талановитих людей. Хтось з мене бере приклад, а з когось я. І так, обмінюючись досвідом ми зростаємо.

Поділись порадами (лайфхаками) як ти все встигаєш? Як ти поєднуєш спорт і навчання?

Насправді тренування зовсім не заважають навчанню. Навпаки, спорт допомагає розвіятись. Завдяки напруженому тренуванню можна відпочити набагато краще, ніж сидячи вдома за комп'ютером. Оскільки, зміна діяльності – це вже відпочинок. Також на спорт-орієнтуванні я знаходжусь в чудовому колективі, де всі підтримують одне одного.

Які плани на літо?

Влітку я хочу продовжувати займатися наукою і спортом, оскільки мене це дуже зацікавлює. До того ж, цю діяльність можна поєднувати з відпочинком. Мені подобається подорожувати: відвідуєш різні цікаві місця, тренуєшся, а у вільний час вивчаєш щось нове.

Як ти вважаєш, влітку потрібно навчатися?

Мені здається, що під час канікул потрібно робити те, що тобі цікаво. Звичайно, не можна просто лежати на дивані і нічого не робити. Потрібно знайти для себе якесь захоплення і робити це з величезною насолодою.


Нагадаємо, нещодавно «Всеосвіта» публікувала інтерв’ю з випускником Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» Михайлом Цисіним. 

Світлини з особистого архіву

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись