і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Вітаємо зі святом працівників ракетно-космічної галузі!

Крізь терни до зірок! Сьогодні відзначають Міжнародний день польоту людини у космос.

Щороку, 12 квітня, відзначається подія світового масштабу: в цей день, 57 років тому, людині вперше вдалося полетіти в космос. Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» здійснив орбітальний обліт Землі, пробувши на орбіті 108 хвилин. Ця подія відкрила цілу епоху в освоєнні космосу.

Свято набуло міжнародного статусу в 1968 році, отримавши назву Всесвітній день авіації і космонавтики, а в 2011 році на засіданні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція, яка проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос. В Україні, зокрема, в цей день відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України.

В майбутньому в Україні пропонується перенести святкування на 19 листопада, оскільки в цей день, в 1997 році, в космос полетів Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України.

Я був першим, хто полетів в космос з українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн прозвучав у відкритому космосі - розповів космонавт.

До того ж, у багатьох винахідників, які вплинули на розвиток космічних досліджень, було українське коріння, а саме:

Микола Кибальчич – винахідник та автор схеми першого в світі реактивного літального апарату. Народився на Чернігівщині.

Костянтин Ціолковський – вчений-теоретик, один із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики. Його предками були вихідці з Волині.

Юрій Кондратюк - вчений-винахідник. Він обґрунтував і розрахував оптимальну схему польоту на Місяць із поверненням на Землю. Народився на Полтавщині, а його справжнє ім’я - Олександр Шаргей.

Сергій Корольов - вчений в галузі ракетобудування та космонавтики, авіаконструктор. Саме він вважається основоположником практичної космонавтики. Його родове прізвище – Корололів, а сам він народився на Житомирщині.

Ми – космічна держава, хоча часто в нашій країні і не вистачає ресурсів на дослідження. Все ж, українці були та є задіяні у розробках і виготовленні космічного транспорту. Вони активно беруть участь у різноманітних міжнародних програмах. Нам є чим пишатися! Тож вітаємо працівників української ракетно-космічної галузі з професійним святом, адже саме вони допомагають нам досягнути до зірок!

Посилання 24 канал: https://24tv.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь