Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2144
22 січня 2019 об 11:21
pdf Роздрукувати

Вітаємо зі 100-річчям Соборності України!

З нагоди свята ми підготували тематичний лепбук «100 років Соборності України»!

Сьогодні, 22 січня, українці святкують знаменний ювілей – 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Попри те, що реального об’єднання двох молодих держав так і не відбулося, ця подія мала колосальне символічне значення та ознаменувала перше об'єднання Сходу та Заходу України в єдину соборну державу.

Через 100 років після проголошення Акту злуки ми продовжуємо радіти цьому далекоглядному для нашої країни кроку і згадуємо, як багато звершень, традицій та любові до рідної землі об'єднують наші серця.

Офіційного значення свято набуло в 1999 році. Цього року подія відзначається під гаслом «Разом з власної волі з 1919 року». 

Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка, – говорилося в тексті Універсалу про об’єднання.

 

З 1990 року українці поклали початок цікавій та символічній традиції – створенню «живого ланцюга». Понад двадцять вісім років тому жителі багатьох населених пунктів між Києвом і Львовом вперше утворили «живий ланцюг», відзначивши цю історичну дату.

Картинки по запросу живий ланцюг 1990
Учасники «живого ланцюга» на вулиці Личаківській, 1990 рік. 

Фото взяте з сайту UATV та Фотографії старого Львова. 


З нагоди свята «Всеосвіта» підготували тематичний лепбук, присвячений народному колориту, історії та важливим досягненням українців. Завантаження лепбуку є абсолютно безкоштовним! Лепбук дає змогу в цікавій формі ознайомити дітей з цінностями свята, дізнатися про світові досягнення українців, природні дива країни, поринути у народний фольклор та ознайомитися із символікою усіх областей. Окрім цього, створення лепбуку обов’язково посприяє організації колективної роботи в класі.

Завантаження лепбуку за посиланням: https://vseosvita.ua/library/lepbuk-100-rokiv-sobornosti-ukraini-100341.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.