Вітаємо з Всесвітнім днем книг і авторського права!

Кімната без книг – все одно, що людина без душі. (Довженко О. П)

В книзі можна знайти безліч відповідей на свої запитання. Хіба не приємно, хоча б на одну мить, перенестись в красиву казку, чи стати героєм фантастичної саги?

23 квітня відзначається Всесвітній день книг і авторського права (World Book and Copyright Day).

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков М.Сервантес, У.Шекспір та Інка Гарсіласо де ла Вега. В 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книг і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Головна мета свята – привернути увагу суспільства до читання книг як джерела отримання знань.

У цей день у всьому світі проводяться літературні читання, конференції, фестивалі. сьогодні чудовим подарунком може стати книжка.  

До речі, кожного року ЮНЕСКО обирає Всесвітню столицю книги. Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут та ін. міста вже були «очільниками» книгоіндустрії. Цей титул не отримувала Україна. Тож ми маємо всі шанси стати Всесвітньою столицею книги. Український народ також любить читати, а наші бібліотеки мають надзвичайні рідкісні екземпляри книг. Найдавнішою книгою в Україні вважають Октоїх і Часословець Швайпольта Фіоля, надруковані 1491 року в Кракові. Однією з найдавніших писемних пам’яток давньослов’янської мови є Ізборник Святослава.

Отож друзі, редакція «Всеосвіти» вітає  Вас із цим чудовим святом! Відзначаючи Всесвітній день книг і авторського права ми маємо пам’ятати про важливу роль книги в нашому житті!

Пропонує Вам пригадати найцікавіші висловлювання про книги:

1. З книгами треба поводитися, як з людьми: вибрати для себе кілька друзів, а про решту не піклуватися. (Вольтер)

2. Книги - це друзі, безпристрасні, але вірні.  (Гюго В.)

3. Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення. (Сухомлинський В. О.)

4. Книги - діти розуму. (Свіфт Д.)

5. Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму
розвитку. Книга рятує
душу від здерев’яніння.  (Шевченко Т. Г.)    

6. Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад – не читати їх. (Бредбері Р.)

7. Книги – це інструмент насадження мудрості. (Коменський Я.А.)

8. Творець книги – автор, творець її долі - суспільство. (Гюго В.)

9. Читаючи в перший раз гарну книгу, ми відчуваємо те ж почуття, як при зустрічі нового друга. Знову прочитати вже читану книгу - значить знову побачити старого друга. (Вольтер)

10. Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. (Ф. Бекон)

Посилання на Zik.ua: https://zik.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.