Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1956
21 лютого 2019 о 12:39
pdf Роздрукувати

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

У всьому світі 21 лютого людство відзначає День рідної мови.

Цьогорічна тема свята – «Мови корінних народів важливі для сталого розвитку, побудови миру і примирення».

За даними ЮНЕСКО у світі з 6 000 тисяч мов може зникнути більше половини. Саме вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги один одного.

Сьогодні, у День рідної мови, у кожного українця є можливість висловити подяку творцям української історії. Пам’ятайте, що саме мова допомагає нам висловити свої думки, переживання та емоції, перетворити їх у вірші чи пісні. Завдяки цим культурним надбанням про нас дізнається весь світ.

Багато українців проживають і працюють закордоном, але навіть далеко за межами країни вони не забувають про головне – про рідну мову. Із сонячної Італії свої найщиріші привітання передає Галина Барляк – учителька початкових класів і керівник Центру вивчення української мови «Зернятко», переможець конкурсу «Найкращий учитель української мови в діаспорі 2018» у номінації «Початкові класи», співзасновниця Міжнародної Спілки Освітян Діаспори:

Ми – батьки, дідусі, бабусі, є стражами рідної мови, бо при народженні передаємо нашим дітям Зернятко рідної мови. Наша місія – дати цьому зерняткові прорости в наших дітях, аби вони зі свого боку змогли передати наступним поколінням. Тоді мова батьків не зникне! Ми повинні дбати про зернятко, підживлювати, леліяти, плекати, аби воно дало врожай, зросло міцним добірним зерном, якому не страшні жодні перешкоди.

У цей знаковий день, ми пропонуємо вам, наші любі читачі, пригадати найвідоміші рядки віршів українських поетів про рідну мову:

Любіть Україну у сні й наяву, 

вишневу свою Україну, 

красу її, вічно живу і нову, 

і мову її солов'їну. 

(Володимир Сосюра)

Рідна мова! Рідна мова!

Рідна мова! Рідна мова!

Перші матері слова,

Перша пісня колискова.

(Олександр Олесь)

Рідна мова

Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

(Дмитро Павличко)

 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.