+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Вимикаємо планшет дитини без сліз

Девізом батьків завжди повинно бути: витримка та спокій!

Після роботи або у вихідний день батькам дуже хочеться відпочити та розслабитися. Тому зайняти дитину переглядом мультиків за планшетом або телефоном здається вдалим рішенням. І вони не замислюються над тим, як важко потім відволікти малого від екрану. Адже зробити це без істерики та вибриків вдається дуже рідко.

Щоб спокійно вимкнути гаджети, спробуйте зрозуміти відчуття сина або доньки у цей момент.

Згадайте себе, коли захоплюєтеся вирішальним футбольним матчем або переглядаєте чергову серію улюбленого серіалу. Ви не помічаєте нічого навкруги і наче знаходитеся по ту сторону екрану, в іншому світі. Вчені пояснюють, що в цей час наш мозок виробляє гормон дофамін, який здатен навіть полегшувати стрес та біль. Людині настільки добре, що не хочеться робити нічого іншого.

Коли ж вимикається телевізор або комп'ютер, відчуття змінюється на протилежне, а рівень гормону різко падає. Дитина в такому стані починає протестувати, кричати та ні за що не погоджується відмовитися від задоволення.

Щоб спокійно відвести дитину від екрану, за порадою нейропсихологині Ізабелли Філліозат, треба не «відключати» малюка, а ненадовго спробувати  з ним поринути у світ фантазій і поступово повернути його у реальність. Для цього зробіть три кроки:

1.Приєднайтесь до дітей. З наближенням бажаного моменту припинення «мультикосеансу» сідайте поруч з сином або донькою, кілька хвилин подивіться дійство, внікніть у зміст фільму, програми або гри, яка захопила малого.

2. Поставте питання. Діти люблять, коли батьки цікавляться їхнім світом, справами та розвагами. Інколи достатньо запитати: «Що ти дивишся?». Можливо, доведеться поставити додаткові запитання: «На якому ти зараз рівні?», «Хто такий цей герой?».

Син або донечка так захопилися, що не відповідають? Не йдіть по справах. Залишайтеся з малюком та намагайтеся все ж таки «розговорити».  

 3. Збудуйте «місток» до реальності. Коли дитина починає відповідати на питання, то вона поступово виходить з «віртуального потоку», рівень дофаміну вже не впаде так різко. Далі спробуйте нагадати про те, що час сідати за уроки або треба вже вечеряти.

Присутність мами або тата під час демонстрації мультфільму, програми або гри переконає дитину у тому, що рідна людина поділяє її захоплення, і, можливо, планшет, телевізор або телефон вона слухняно вимкне сама.

Посилання на «Українську правду»: https://www.pravda.com.ua/

672
06.08.2019 16:15:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти