і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Викладачів профтехосвіти заохочуватимуть преміями

Зарплата викладачів профтехучилищ давно вже потребує перегляду. Збільшити її за рахунок коштів, які заробляють учні під час виробничої практики, вирішили у Міністерстві освіти.

Додаткову платню за підготовку учнів до стажування зможуть отримувати викладачі професійно-технічних училищ та майстри виробничого навчання. Таке рішення ухвалено Кабінетом Міністрів. Кошти на це знайдуть не в бюджеті, їх зароблятимуть учні під час виробничої практики. Міносвіти розраховує на те, що педагоги професійного навчання та майстри на виробництві будуть зацікавлені готувати учнів більш якісно.    

Зараз, беручи учня на стажування або практику, підприємство зобов'язане виплачувати йому заробітну плату. До 50% цих коштів надходять на рахунок закладу. Зазвичай їх використовують для покращення матеріально-технічної бази, закупівлі витратних матеріалів чи організації активностей для учнів. Документ дозволяє спрямовувати 15% від цих коштів на виплату премій педагогам закладу, які відповідають за організацію виробничого навчання та стажування учнів, – зазначає міністр освіти Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що підхід до оплати праці майстрів та викладачів теоретичних дисциплін у професійно-технічних училищах давно потребує перегляду.

Ми розуміємо, що майстер це людина, яка формує в учня уявлення про професію, розкриває її переваги та мотивує працювати за фахом. Тому важливо, щоб педагог був зацікавлений виконувати свою роботу якісно і сумлінно. Зроблених нами кроків ще замало, однак ми мусимо рухатися в цьому напрямі, – додала Лілія Гриневич.

Визначений порядок преміювання, як вважають у Міносвіти, також мотивуватиме педагогів співпрацювати із роботодавцями, активніше пропонувати їм для проходження виробничої практики своїх вихованців, що, безумовно, полегшить учням пошук першого місця роботи після закінчення закладу профтехосвіти.

Посилання на Освіта.ua: https://osvita.ua/

325
05.04.2019 14:00:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти