"Вік живи - вік учись": що вивчають студенти Університету третього віку

Навчатися ніколи не пізно! Цю теорію вкотре доводять люди похилого віку, які вже стали студентами "Університету третього віку".

Уявіть, що ваша бабуся захотіла навчитися створювати таблиці в Excel, а дідусь хоче зареєструватися в Instagram та “лайкати” ваші фотографії. 

Здавалось б, що такі речі ніяк не сумісні з людьми похилого віку. Та хто сказав, що в 60 років не можна вивчати програмування, робити незвичайні трюки чи займатись серфінгом. Незважаючи на маленькі пенсії, українці похилого віку намагаються довести, що життя після 60 тільки починається. Людина вільна у своєму виборі і може в будь-який момент вийти за межі своєї зони комфорту. Якщо вам 60 років та більше, то цей вік може стати найактивнішим у вашому житті.

Зрозуміло, що більшість людей відчуває шок, розчарування в той момент, коли потрібно виходити на пенсію. Та з тяжкими думками можна миттєво розпрощатися. На думку експертів, навчання – ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку.

Декілька років тому, в столиці України відкрився Університет третього віку. Спочатку до закладу було зараховано 164 студенти на сім факультетів. Навчання в університеті безкоштовно, тому в перші місяці його існування приєдналося понад тисяча студентів.

Дістаємо альбоми, сьогодні ми починаємо нову тему – “натюрморт", - вітає студентів Олена Дикун, викладач мистецького факультету Університету третього віку, спеціального "вузу" для літніх людей в Києві.

Одна із студенток зізнається, що малювання це прекрасне хоббі. Курси Англійської мови найпопулярніші, адже знання іноземної мови зараз є важливою складовою для отримань нових знань та обмін думками з колегами із різних країн світу.

Поряд з метро японка підійшла до мене і спитала, запитала про якусь вулицю .. ні, про метро стейшен, і я підказала їй, ми зрозуміли один одного, – поділилася Наталя Семиволос, студентка "Університету третього віку".

Студенти вже не уявляють свого життя беж месенджера, електронної пошти та скайпу. Наприклад, студентка Олена Степанівна розповідає про користь уроку інформатики. Жінки оплачує комунальні послуги через інтернет. Університет показав можливості для кожного студента. Вони відвідують музеї, театри, спектаклі, виїжджають на екскурсії за кордон. Студенти опановують комп’ютерну техніку, займаються танцями, готують нові страви та ін. Навчають студентів викладі-волонтери вищих навчальних закладів, люди старшого віку, які мають знання з певних дисциплін або тем, які можуть бути корисними для інших. Такі заклади користуються неабияким успіхом, тому в Україні функціонує досить багато різноманітних центрів, організацій для людей похилого віку.

У народі кажуть: «Вік живи – вік учись». Наш світ швидко змінюється – і наші знання про нього мають постійно доповнюватися. 

Посилання на портал новин Сьогодні та Новое Время:

https://ukr.segodnya.ua/

https://nv.ua/ukr/index.html

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.