Відомі порогові бали ЗНО-2018

Сьогодні в Міністерстві освіти і науки відбулося засідання експертної комісії при УЦОЯО. Збори були присвячені встановленню порогового балу «склав/не склав» із 7 предметів ЗНО.

Рубіж «склав/не склав» – це найменша кількість балів, яку має набрати учасник за проходження тестування, для того, аби отримати можливість претендувати на студентство у вищих навчальних закладах України.

Після встановлення порогу, учасники ЗНО отримають оцінки від 100 до 200 балів відповідно. Від фінальних оцінок буде залежати рейтингове місце абітурієнта у конкурсному відборі на вступ до вишів України.

На експертних зборах вирішальний бал, який допоможе «винести вирок» учасникам тестування було встановлено з української мови і літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов, математики, біології.

Експертна комісія складалася з фахівців освітньої галузі – працівників Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів освіти й інших установ та організацій.

Отож, до Вашої уваги, встановлені експертною комісією, вирішальні порогові бали:

Пороговий бал з української мови та літератури – 23. За інформацією наданою регіональними центрами оцінювання якості освіти, тестування з цього предмета склало 323 407 осіб, з яких 46 892 абітурієнта не подолали встановлену мінімальну межу, натомість, пороговий бал «побороли» 86% учасників ЗНО-2018.

Поріг, встановлений експертною комісією, для тесту з іноземної мови (англійської, німецької, французької та іспанської) – 19. Усього учасників було 83 990. Цьогоріч на тестуванні з іноземної мови вперше було проведено аудіювання. Від загальної кількості осіб, які брали участь в оцінюванні знань з цього предмета, поріг «склав/не склав» подолали: з англійської мови – 87% абітурієнтів; з німецької – 82%; з французької – 86%учасників; з іспанської – 88%.

Пороговий бал «склав/не склав» з математики – 10. Зі 106 483 абітурієнтів, 19 773 особи не подолали встановлений поріг. Визначальний бал не став перепоною для 81% учасників тестування.

Мінімальний рубіж для тесту з біології – 22. З 76 535 учасників ЗНО з цього предмета 6 392 особи не подолали встановлений поріг, у той час як 92% учасників незалежного оцінювання з біології набрали необхідну кількість балів.

Завтра, 15 червня, на персональних інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання будуть опубліковані результати тестування, так само як і підраховані бали державної підсумкової атестації, проведеної у формі ЗНО. Ці відомості можна буде переглянути у розділі «Керівникам навчальних закладів».

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.