+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Відмінник __ Переможець олімпіади: тире чи кома?

Чи завжди переможці олімпіад – відмінники? Результати досліджень.

Київ – один із лідерів за чисельністю школярів-переможців у міжнародних конкурсах. Тільки у 2018 році серед киян було 46 призерів на інтелектуальних освітніх змаганнях інтернаціонального значення. Кожного навчального року школярі всіх київських шкіл прямують боротися за призові місця на олімпіади з базових навчальних дисциплін.

Хто ці діти, які роками готуються до аудіювання з англійської, вчать правила української мови та розв'язують величезні рівняння? Дослідження проводив освітній проект «Відкривай Україну».

Переважна більшість дітей (більш ніж 80%), рекомендованих до участі в олімпіадах та різноманітних конкурсах – школярі, що вчаться на 9, 10, 11 балів, тобто за загальноприйнятими мірками не вважаються круглими відмінниками. І близько 5% учнів на олімпіадах – це, так звані «трієчники» – діти, вчителі з окремих предметів яких оцінюють на 7–8 балів. Себто, відсоток відмінників на олімпіадах вкрай низький.

Така тенденція виникла тому, що, згідно зі світовими дослідженнями, діти, які не зосереджуються виключно на оцінюванні своєї роботи, а більше орієнтуються на власні вподобання, у майбутньому краще реалізовуються як фахівці.


 І місце у рейтингу 

Повертаючись до результатів дослідження, переважна більшість учасників олімпіад та конкурсів полюбляє вивчати іноземні мови. До найулюбленіших серед опитаних належать англійська та німецька.


 ІІ місце рейтингу 

Другу позицію серед улюблених дисциплін учасників олімпіад та конкурсів посідає алгебра.


Кожен п’ятий учень під час опитування у графі «улюблений предмет» вказував пункт «неформальна освіта». Тобто діти цікавляться не тільки класичною наукою, а й менеджментом, піаром та продакшеном.

Школярі розповідають, що зазвичай на олімпіади мотивують йти вчителя. Якщо учні 7–9 класів ідуть скоріше за рекомендацію педагога або за можливістю отримати додаткові бали, то 10–і та 11–і класи цілеспрямовано йдуть на конкурси, використовуючи їх, як можливість додаткової підготовки до ЗНО.

Нагадаємо, нещодавно «Всеосвіта» розповідала чим саме корисні олімпіади та як вони впливають на учнів.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись