Новини
798
13 вересня 11:02

«Відкати» на ноутбуках для вчителів: Мінцифра, СБУ та МОН запідозрили корупційну змову на 300 млн грн

Наразі всі тендери направлені на перевірку документів.

Служба безпеки України, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти та науки України запідозрили корупційну змову на 300 млн гривень під час проведення тендерів на ноутбуки для вчителів. Про це заявили під час під час спільного брифінгу Мінцифри, СБУ та #МОН.

Стало відомо, що шахраї, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по регіонах переможців закупівель із подальшим отриманням «відкатів». Сума афери, яку могли отримати, – 300 мільйонів гривень.

Ми отримали інформацію про наміри організувати велику корупційну схему, в якій зловмисники діяли під виглядом представників Уряду. СБУ розкрила всі деталі «схеми». Разом із Мінцифрою та Міносвіти ми провели нараду, на яку запросили учасників ринку – це близько 30 компаній, – і сказали фірмам відмовитися від злочинних планів, поки не пізно. Ми попередили їх, що «відкати» неприпустимі. Якщо хтось піде на порушення закону, то реакція буде швидкою та жорсткою, – зазначив т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки (ДКІБ) СБУ Ілля Вітюк.

Наразі всі тендери направлені на перевірку документів. Експертиза буде проведена протягом тижня. Водночас тендери залишаються активними.

Що має зробити замовник після повторної експертизи:

  1. Визначити переможця тендеру.

  2. Опублікувати повідомлення про переможця на ProZorro.

  3. Отримати договір, підписаний виконавцем тендеру. Важливо: замовник підписує цей договір тільки після повторної експертизи.

  4. Зібрати пакет документів для повторної експертизи: супровідний лист, технічно-економічне обґрунтування проєкту, річний план закупівлі та копію договору, що підписана виконавцем.

  5. Відправити ці документи по СЕВ або на електронну адресу: npi2021@thedigital.gov.ua (підписано КЕП).

У Мінцифри зазначають, що уся достовірна інформація щодо тендеру проєкту «Ноутбук кожному вчителю» є у спеціальному дашборді, який оновлюється щотижня. Команда відомства закликає довіряти тільки офіційним джерелам інформації: Якщо під час реалізації проєкту ви натрапили на факт вимагання хабаря та заклик до незаконних дій, то просимо звернутись до правоохоронних органів.

Нашою метою є забезпечення кожного вчителя ноутбуком, щоб зробити освітній процес цифровим та доступним. Ми створили прозорі та справедливі умови, а кожен українець може дізнатись про деталі проведення закупівель. Ми не дамо жодному чиновнику та їхнім спільникам наживатися на державних коштах, які виділені на допомогу нашим школам. Я особисто та вся команда Мінцифри будуть відстежувати та припиняти всі подібні випадки, – заявив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Нагадаємо, що станом на 1 вересня 2021 року в усіх обласних державних адміністраціях і чотирьох районах міста Києва було оголошено тендери на 56 тисяч 954 ноутбуки. 

Вас також може зацікавити такий матеріал: Цифрові навички і неформальна освіта: що необхідно опанувати освітянам та школярам

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.