і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
смт. Шевченкове

«Від професійної компетентності до професійної діяльності»: як проходив міні-EdCamp Schevchenkove

10 січня розпочалась перша у Новому році магістральна (не)конференція міні-EdCamp Schevchenkove.

Новий рік для вчителів України розпочався з освітньої події – магістральної (не)конференції міні-EdCamp Schevchenkove «Від професійної компетентності до професійної діяльності». Натхненні, сповнені сил та енергії учителі та експерти з’їхались до смт. Шевченкова, що на Харківщині, щоб поспілкуватися з однодумцями і долучитися до змін в українській освіті.

Люті морози не зіпсували настрою учасникам (не)конференції, адже навколо панувала така краса – засніжені ялинки вздовж дороги тішили око тим, хто вже поспішав до ліцею. Усередині закладу панувала позитивна атмосфера: усміхнені волонтери зустрічали учасників події, а переодягнені в янгелів діти гостинно запрошували до закладу. 

Саме у такій атмосфері розпочалась магістральна (не)конференція міні-EdCamp Schevchenkove.

У просторій актовій залі розпочалося урочисте відкриття за участі координаторів (не)конференції – Ігора Андрієнкова та Тетяни Пирог.

Саме сьогодні, 10 січня 2019 року, наша родина поповнилась понад 100 освітянами, – зазначили ведучі. 

До вітань освітян приєдналися голова Шевченківської районної державної адміністрації Валерій Приходько, координатори спеціальних сесій від EdCamp Ukraine Леонід Мироненко і Ольга Гурська.

Це чудово, що початок року проходить з освітянами, що ви знайшли час і приїхали до нас. Я бачу, як світяться ваші очі. Бажаю вам духовного багатства, – привітав Валерій Приходько. 

Традиційно, учасники познайомилась з експертами паралелей у форматі Speed Geeking. Кожен розповів кілька слів про власний досвід і про що саме розповідатиме на своїй лекції, тренінгу або майстер-класі. Після знайомства з експертками учасники (не)конференції розійшлись в аудиторії для вибору вчительських сесій. Маючи вільних кілька хвилин учителі знайомились одне з одним під час паузи на каву/чай і робили світлини на тлі яскравих фотозон, обмінювалися ідеями та ділилися враженнями. 

Головна цінність проведення (не)конференцій у тому, що учасники мають змогу відвідати лекції, майстер-класи і тренінги експертів, які досягли значних висот у власній професійній діяльності. Крім того, діє так званий закон «про дві ноги», адже учасники можуть відвідувати будь-яку експертну сесію. Кожен може стати спікером і розповісти про власний досвід учителювання.

Одна із найяскравіших подій – це захоплива екскурсія від Марії Данилової «В українській світлиці душа нашого роду і народу». Відвідувачі разом з пані Марією поринули в минуле України і дізнались про долю українських рушників, що означає чорна і червона нитки та символи, які зображені на них.

Пані Марія збирає експонати впродовж свого життя і пишається унікальною колекцією рушників, вишиваних сорочок, ікон тощо. Наприкінці екскурсії екскурсовод запропонували зробити обереги – спеціальні мішечки із вмістом духмяних трав. Родзинкою екскурсії стало виконання колядок і щедрівок від учнів, які показали невелику виставу. 

Попереду на учасників (не)конференції чекали учительські паралелі і спеціальна сесія від команди EdCamp Ukraine – Леоніда Мироненка і Ольги Гурської. Учасників поділили на 5 груп та роздали завдання. Упродовж 15 хвилин учителі обговорювали пункти документу, погоджувались або пропонували власні ідеї. На цьому міні-EdCamp Schevchenkove не завершився, адже пан Леонід і пані Ольга підготували сюрприз.

Дістаньте білий аркуш паперу і напишіть найзаповітнішу мрію. Тепер зіжмакайте папір у кулю і жбурніть її одне одному. Розгорніть і прочитайте про що мріють ваші колеги. Будь ласка, зберігайте їх.

Наприкінці вечора відбувся міні-концерт за участі учнівства шкіл Шевченківського району, серед яких переможці обласних конкурсів й учасники шоу «Х-Фактор». Від запальних і ліричних пісень затамовувало подих. Освітяни не жаліли гучних аплодисментів для артистів. Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Schevchenkove завершилась на позитивній ноті. Трішки втомлені, але щасливі вчителі продовжували ділитися враженнями і вогник у їхніх очах не згасав до кінця вечора.

Драйв, натхнення, мотивація, успіх, щирість – лише такими словами можна описати магістральну (не)конференцію міні-EdCamp Schevchenkove. «Всеосвіта» дякуємо всім, хто долучився до її створення та тим, хто незважаючи на відстань і погоду приїхав і відчув ті емоції, які переповнюють кожного, хто хоча б раз відвідав подібні події. 


Нагадуємо, “Всеосвіта” вже відвідала магістральні (не)конференції міні-EdCamp у Хмельницькому та Чугуєві. 

Більше фотографій за посиланням: https://goo.gl/3kpu7A

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти