«Від пробного ЗНО потрібно відмовитись»  – Ігор Лікарчук

Ексголова Центру оцінювання якості освіти висловив цікаві думки щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Ігор Лікарчук опублікував у фейсбуці допис, в якому поділився думками щодо актуальності проведення пробного ЗНО.

1. Сенс у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання – заробити гроші

Ми придумали пробне ЗНО для полегшення життя тих, хто збирався складати основне. Щоб вони могли пройти тренування для ознайомлення з процедурою, яка тоді була новою і незнайомою. Без будь-якого змістового наповнення. І тим більше без визначення результатів такого оцінювання. За роки, що пройшли, з процедурою проведення ЗНО не знайомі лише немовлята. Виникає питання: «То який сенс у проведенні пробного?» Відповідаю, що сенс один – дати можливість регіональним центрам оцінювання якості освіти заробити гроші. Інших сенсів не бачу, – вважає пан Лікарчук.

2. Під час пробного ЗНО не відбувається правильна перевірка результатів

Ігор Леонідович пише, що ніхто не розробляє завдання до пробного тестування. Зазвичай школярі виконують минулорічні завдання, тому в таких умовах якісна перевірка знань – неможлива:

За практикою, що давно утвердилася, укладаючи тести для пробного ЗНО ніхто особливо не ускладнює собі життя. Переважно безсистемно добираються завдання із тестів минулих років – і уперед. Іншими словами – споживачу продають далеко не свіжий продукт. Тож особливого тренування в контексті «знаю-не знаю» там апріорі не може бути. Крім того, під час пробного ЗНО не витримується деякі внутрішні технологічні моменти, включаючи методику визначення результатів, які є важливими для забезпечення об’єктивності оцінювання. За таких умов марна справа покладати надії на те, що подібне оцінювання щось покаже об’єктивно.

3. Від пробного ЗНО потрібно відмовитись

Колишній директор УЦОЯО вважає, що замість пробного тестування в Україні потрібно запровадити практику складання ЗНО з кожного предмету впродовж року кілька разів: один раз за бюджетні кошти, а інші рази – за кошти абітурієнтів:

Відмовившись від пробного ЗНО, необхідно запровадити практику складання ЗНО з кожного предмету упродовж року кілька разів. Один раз – за кошти бюджету, а кілька інших разів – за кошти абітурієнтів. Результати усіх кількох ЗНО повинні бути рівноцінними (за рахунок створення однакових умов і порівнювальних за складністю тестів). Абітурієнт повинен отримати право подавати до приймальної комісії результат того ЗНО, який він вважає найкращим із кількох... І це – не обовязково результат того ЗНО, яке проводилося за бюджетні кошти. Така система буде набагато справедливішою і психологічно комфортнішою для абітурієнтів. Щоправда, вона буде набагато складнішою для організаторів зовнішнього оцінювання, – констатує пан Лікарчук.


Якісна і своєчасна підготовка до ЗНО – запорука отримання хороших результатів. Саме тому випускникам шкіл і репетиторам буде цікаво скористатись Тренажером ЗНО. Це онлайнсервіс, за допомогою якого можна готуватися до тестування щодня. Для проходження доступні 7 режимів. Оформивши передплату на Тренажер ЗНО, ви в подарунок отримаєте флеш-картки з усіх предметів, які можна використовувати в онлайн форматі. Ознайомтесь детальніше: https://vseosvita.ua/zno

Читайте також:

Неетично і непрофесійно порівнювати результати ЗНО між закладами і регіонами – Ігор Лікарчук

ЗНО-2020: критерії оцінювання завдань відкритої форми для учнів з порушенням зору

Фото: Радіо Свобода

#ЗНО #тестування #пробнеЗНО #абітурієнт

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!