Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події
Статті
665
29 листопада 2021 о 13:06

Вебквест в освітньому процесі: створення та застосування

Вебквести є додатковою можливістю заохотити дітей вивчати нову тему.

Вебквести – сучасний і зручний інструмент для навчання та контролю рівня знань. З його допомогою учні вчаться мобілізуватися і дуже швидко розв’язувати нестандартні завдання, з якими у звичайному житті навряд чи стикалися.

У вебінарі засновниця проєкту Леся Литвиненко ознайомила слухачів з алгоритмом роботи у розділі «Вебквести» та висвітлила переваги використання вебквестів у освітньому процесі.

Досить часто педагоги використовують вебквести виключно для тестування учнів, проте вони також є додатковою можливістю заохотити дітей вивчати нову тему, повторити її у цікавій ігровій формі або ж просто класно провести час. Тож спікерка радить не сприймати вебквести настільки серйозно та не використовувати їх для контролю рівня знань, адже для цього існують тестування.

Як працюють вебквести?

Завдяки редактору на «Всеосвіті» ви можете швидко та якісно створювати вебквести для своїх учнів. Насамперед ви маєте вигадати певний сюжет, який буде показано у вигляді передмови до початку проходження вебквесту. Далі дитина потрапляє на зображення вебкімнати та починає клацати на об’єкти у ній. Коли дитина клацає не на те місце, що їй потрібне, то з’являються жартівливі фрази, наприклад: «Нічим не можу тобі допомогти», «Зосередься і в тебе все вийде».

Зображення, що містить текст, спальня

Автоматично згенерований опис

Коли дитина клацає на потрібний об’єкт, то з’являється завдання з полем для вводу відповіді. Де також можна вписати додаткове пояснення для дитини.

Якщо дитина вводить правильну відповідь, то отримує підказку – першу частину ключа. Після того, як учень збере всі ключі, зможе перейти на інший рівень. У кінці вебквесту дитина може залишити відгук та переглянути статистику: скільки часу було витрачено, кількість пройдених рівнів та невдало введених ключів.

Як створити власний вебквест?

Після того, як ви натиснете на кнопку «Створити вебквест», то можете обрати будь-який шаблон на відповідну тематику. Тут можна побачити список усіх об’єктів, що на ньому є та обрати необхідні налаштування (наприклад, обмежити час, за який потрібно виконати завдання або ж кількість невдалих спроб введення ключа тощо). Ба більше, ви також можете змінити назву усіх об’єктів у вебкімнаті.

Передусім варто вказати, який об’єкт буде виходом з кімнати. Для цього ми натискаємо на певний об’єкт, позначаємо у налаштуваннях, що це «Вихід з рівня» та обираємо, у який спосіб дитина зможе перейти на наступний рівень.

Наприклад, для того, щоб вийти з рівня, дитині потрібно ввести ключ, який прописаний у відповідному полі та створити повідомлення, що з’являтимуться перед тим, як дитина введе ключ та повідомлення, що вона бачитиме при успішному завершенні гри.

Після цього можна розпочинати створювати завдання, які будуть висвічуватись під час натискання на будь-який об’єкт. Коли зберігаємо вебквест, то маємо вказати його назву, предмет, клас, зображення обкладинки та створити опис, який має бути достатньо детальним та цікавим. Оскільки саме завдяки цьому його буде легше знайти у Бібліотеці.

Створений вебквест може бути закритим, частково відкритим або ж повністю відкритим.
В налаштуваннях гри є можливість додати сертифікат. Для цього достатньо перейти у «Редактор сертифікатів» та створити шаблон сертифікату, завантаживши потрібне зображення з комп’ютера. Далі варто ввести усі необхідні дані, зберегти, скопіювати код шаблону та вставити цей код у Редактор квесту.

Для того, щоб дізнатись більше про створення та застосування Вебквестів в освітньому процесі, переходьте за посиланням та дивіться вебінар Лесі Литвиненко:

Зареєструватись на вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/vebkvest-v-osvitnomu-procesi-stvorenna-ta-zastosuvanna-438.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.