Вчителі початкових класів вперше складатимуть тестування

Визначено дату проведення сертифікації педагогічних працівників.

Незалежне тестування професійних компетентностей педагогічних працівників у рамках пілотного проєкту відбудеться 31 жовтня 2019 року. Передбачається, що сертифікацію зможуть пройти не більше 1 тисячі вчителів і вчительок початкових класів. 

Погодитися з пропозицією Міністерства науки і освіти України щодо реалізації разом з Державною службою якості освіти та її територіальними органами, Українським центром оцінювання якості освіти та регіональним центрами оцінювання якості освіти у 2019-2021 роках відповідно до Положення, затвердженого цією постановою, пілотного проєкту із сертифікації педагогічних працівників у кількості: у 2019 році - не більше однієї тисячі вчителів початкових класів; у 2020 та 2021 роках - відповідно до рішення Міністерства освіти і науки, - сказано у Постанові Кабінету Міністрів № 1190 від 27.12. 2018 року. 

Уряд затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників, у якому викладений механізм підтвердження високого рівня їхніх професійних компетентностей, а також стимулювання вчителів до підвищення педагогічної майстерності.  

Сертифікація складатиметься з трьох видів оцінювання:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників (-ць) сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи (проводитиметься Державною службою якості освіти (ДСЯО) та її територіальними органами);

  • самооцінювання учасниками (-цями) сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителями (-льками) е-портфоліо);

  • оцінювання фахових знань та умінь учасників  (-ць) сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводиться Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональними центрами).

Реєстрація для участі у сертифікації тривала з 15 січня по 1 лютого 2019 року. 

Сертифікація відбуватиметься у форматі ЗНО, а участь у ній є виключно добровільною. Тим вчителям, які виявили бажання пройти випробування, буде надано 180 хвилин, за які треба буде виконати 100 завдань.Тести спрямовані на визначення рівня обізнаності учасників тестування щодо планування та організації освітнього процесу, а також стосовно забезпечення процесу навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища тощо.

При успішному складанні тестів вчитель може розраховувати на щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу і відповідно до педагогічного навантаження упродовж трьох років. Тим, хто підтвердив свою високу кваліфікацію, можуть надавати наступну, вищу професійну категорію. 

Міністерство освіти й науки України планує здійснювати подібну сертифікацію вчителів кожні 5 років.

З Українського центру оцінювання якості освіти повідомляють, що затверджено програму, а також характеристики тестів. Учасникам сертифікації педагогічних працівників пропонують ознайомитися із усіма необхідними матеріалами стосовно тестування на сайті УЦОЯО. 

Посилання на Український центр оцінювання якості освіти. 

Читайте також матеріали по темі: 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.