+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Вчимося бути переможцями: ТОП-8 порад для юних непосидьок

Як підготувати дітей до складних життєвих викликів? Навчіть їх підприємницькому підходу до вирішення проблем.

Наше життя сповнене непередбачуваних моментів та ситуацій, які потребують швидкої і, найголовніше, правильної реакції. Від коректного підходу до вирішення тієї чи іншої проблеми залежить фінальний результат: успіх або невдача. Звичайно, обидва варіанти мають мотивувати на шляху до цілі, але чи можна звести до мінімуму програші і підвищити шанси на перемогу?

Для дитини особливо важливо відчувати себе самореалізованою, здатною впливати на ситуацію та самостійно розв’язувати життєві задачі. З цим їй допоможе підприємницьке мислення – комплекс ефективних підходів, спрямованих на успішне подолання будь-яких викликів.

Якщо сприймати кожний челендж у форматі випробування, згодом він перетвориться на потужний стимул руху.

Портал «Освіта Нова» пропонує цікаві і легкі поради, завдяки яким дитина швидко оволодіє навичками захопливого підприємницького мислення.

 ♦ ♦ ♦ ТОП-8 порад ♦ ♦  


 ♦ ♦ Стійкість

Жодна велика перемога не обходиться без маленьких поразок. Найважливіша задача дитини – не уникати падінь, а вперто ставати на ноги, навіть якщо ситуація здається безвихідною. Нагадайте своїй доньці або сину, що сила волі здатна привести до успіху, тому її потрібно повсякчас виховувати в собі і не соромитися програвати. Будь-який досвід є корисним трампліном для стрибка уперед.


 ♦  Інновації та креативність

Дозволяйте дитині проявляти фантазію, не обмежуйте її настановами у стилі «Годі цих твоїх вигаданих історій, будь реалістом(-кою)» чи «Зійди з небес на землю, на мріях далеко не поїдеш». Не забувайте, що всі найграндіозніші проекти колись розпочинались із звичайнісінької мрії. В жодному разі не лякайте труднощами і нездійсненністю, адже дитина постійно відчуватиме страх перед експериментами і не зможе вільно творити. Креативність забезпечує нестандартний підхід до проблеми, а тому є надзвичайно ефективною у багатьох життєвих ситуаціях.


 ♦ 3 ♦ Працьовитість

Повсякденна рутина чудово тренує звичку дотримуватися порядку, а він, своєю чергою, позитивно впливає на організацію освітнього процесу і роботи взагалі. Не потрібно примушувати до праці, такі методи спрацюють лише на початку, а потім дитина сприйматиме роботу як покарання. Знайдіть правильну мотивацію, використовуйте спонукання на кшталт «Хочеш стати професійним письменником? Тоді потрібно добре володіти мовою і знати відомі літературні твори». Дитина має самостійно зрозуміти, що тільки невтомною працею – насамперед, над собою – досягне бажаних цілей.


 ♦ 4 ♦ Взаємодопомога

Люди не змогли б повноцінно існувати, якщо б не допомагали один одному. Ми всі потребуємо підтримки, влучної поради, вчасного рішення, яке нам можуть підказати інші. Нехай дитина усвідомить, що кожна робота частково пов’язана з допомогою, спрямована на те, аби зробити світ кращим: актори грають в театрі та знімаються в кіно, щоб люди мали змогу побачити літературні шедеври, музиканти створюють безмежне море звуків, щоб передати різноманітні музичні мотиви, кухарі чаклують над стравами – задля того, аби інші могли відчути усе різнобарв’я смаків тощо.

Почніть з найменшого: разом з дитиною відвідайте притулок для тварин чи будь-який благодійний фонд, поясніть, чому необхідно допомагати один одному, адже на міцних взаєминах тримаються моральні цінності людства.


 ♦ 5 ♦ Впевненість у собі

Віра у власні сили творить справжні дива. Людина, яка впевнено крокує назустріч перешкодам, обов’язково їх подолає. По-перше, це психологічний аутотренінг: «я зможу і я зроблю» – і дійсно, все раптово виходить. По-друге, додаткова енергія: якщо налаштувати себе на перемогу, мозок задіє більше ресурсів, а тому, відповідно, з’явиться більше варіантів вирішення проблеми. Дозволяйте дитині якомога частіше робити самостійний вибір, вільно висловлювати власну думку та прислухайтесь до неї, не пропускайте повз вуха. Продемонструйте, що ви поважаєте рішення свого сина чи доньки, нехай вони навчаються на своєму досвіді там, де це можливо і потрібно.


 ♦ 6 ♦ Емпатія

Співчуття, або ж емпатія допомагає нам налагоджувати комунікаційні зв’язки з людьми, знаходити друзів і партнерів. Поясніть дитині, що вміння ставити себе на місце іншого сприяє розкриттю величезних можливостей: ми не лише вчимось розуміти емоції людей, їхні переживання та ситуації, крізь які вони проходять, але й можемо підтримати порадою (взятою з власного досвіду) чи справою.

У людей з добре розвиненою емпатією завжди багато друзів, адже будь-яке добро і щире розуміння обов’язково повертається.


 ♦ 7 ♦ Оптимізм

«Усе, що робиться – все на краще» – нехай це стане девізом вашої дитини. Доведено, що оптимісти менше схильні до стресу, а важкі ситуації переживають набагато легше. Поясніть, що не варто зациклюватися на негативі, постійно згадувати невдачі і жалкувати за тим, що не вийшло – навчіть знаходити позитивні сторони у будь-яких випадках. Це допоможе в майбутньому «запрограмувати» себе на перемогу і спокійно ставитись до маленьких поразок.


 ♦ 8 ♦ Допитливість

Діти – ті ще невтомні чомучки. Їм цікаво усе навкруги, а особливо те, чого вони ще не розуміють. Заохочуйте природну допитливість вашого сина чи доньки, мотивуйте їх до пізнання і захоплення новими речами: незвичними видами спорту, малюванням, макраме, програмуванням тощо. Інтерес до світу завжди має підтримуватися в «активному стані», має горіти і надихати на звершення – тоді дитина самостійно прагнутиме отримувати знання.   


Ми бажаємо вам успіху і підприємницької наснаги!

Посилання на Освіта Нова: http://osvitanova.com.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти