Новини
6739
28 квітня 2020 о 12:52

Вчитель фізкультури вимагає у школярок відео домашніх тренувань – чи законні його дії?

Батьки поскаржилися на вчителя фізкультури, який вимагав у старшокласниць відео ранкової зарядки.

Нещодавно в групі «Батьки СОС» зявився допис від мами школярки, яка поскаржилася, що вчитель фізкультури вимагав учениць 9-го та 11-го класу знімати відеозвіт виконання ранкової зарядки. В разі відмови – знижав оцінку за тести. Інші батьки також підтвердили, що стикалися з подібною ситуацією. В коментарях навіть опублікували переписку школярки та вчителя фізкультури.

Чи законні вимоги вчителя прокоментував правозахисник Дмитро Ревун виданню «Маяк».

Що говорить закон?

Якщо людина знімає вас без дозволу або вимагає відео, записане в домашніх умовах, вона може порушити такі права фізичних осіб, як:

  •  право на повагу до честі і гідності (стаття 279 ЦК України);
  •  право на особисте життя та таємницю (стаття 301 ЦК України);
  •  право на недоторканність житла (стаття 311 ЦК України);
  • право власності (стаття 316 ЦК України).

Вимога вчителя обов’язково оцінювати школярок з відеоматеріалів незаконна, оскільки в першу чергу порушує статтю 307 Цивільного кодексу України. У ньому записано, що людину можна знімати на відео тільки за її власною згодою. Якщо мова іде про неповнолітнього, то для зйомок потрібна згода батьків або опікуна.

Зберігання та поширення таких матеріалів порушує закон про персональні дані. Батьки або самі учні можуть відмовитися виконувати подібні прохання педагога, посилаючись на перераховані вище закони.

Чинне законодавство визначає основні принципи, якими повинні керуватися педагоги під час виставлення оцінок, говорить експерт. В ході дистанційного навчання необхідно орієнтуватися на ті ж критерії. До них відносяться знання, вміння, здібності та особисті якості, які дитина набуває після завершення навчальної програми.

Відповідно, вчителю фізкультури варто було б провести оцінювання вже після закінчення карантину, а поки діють обмеження –  зробити акцент на теоретичну частину.

Вчителі, в свою чергу, рекомендують колегам проводити заняття в прямому ефірі, якщо для оцінки знань дійсно необхідно бачити учня. Таким чином запис відео не ведеться і не буде доступним після закінчення сеансу зв'язку.

Вас також може зацікавити: «Всеукраїнська школа онлайн» – це диверсія проти України, – Лариса Ніцой

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.