Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

В Україну повертаються вчителі, які виїхали через вторгнення рф — Шкарлет

Якщо на території певної громади буде вирішено, що школи працюватимуть у режимі офлайн, то вчителі повинні повернутися.

Після лютневого повномасштабного російського вторгнення багато освітян були змушені тікати світ за очі від війни, аби вберегти власне життя та життя своїх близьких.

На початку повномасштабної російсько-української війни кількість учителів, які виїхали за кордон, сягала 30 тисяч осіб. Станом на сьогодні за межами країни залишаються 22 тис. українських вчителів.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у ефірі телемарафону «Єдині новини».

Вчителі повертаються в Україну. Це втішна ситуація. Якщо на території певної громади буде вирішено, що школи працюють у режимі офлайн, то вчителі повинні повернутися. Якщо в регіоні буде небезпечно, а робота закладів відбуватиметься в онлайн-режимі, то вчитель може продовжувати викладати з-за кордону, — сказав очільник відомства.

Він додав, що режим освітнього процесу через російську агресію залежатиме від безпекової ситуації в кожній територіальній громаді, наявності укриттів у закладах освіти та можливості розміщення учасників освітнього процесу, що буде відображена у відповідному акті згідно з результатами спеціальних перевірок.

Нагадаємо, петиція на сайті президента України про заборону очного навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану набрала необхідні 25 тисяч підписів. Цього достатньо, щоб на неї відреагував президент.

Зазначимо, наказу щодо виключного режиму здобуття освіти офлайн не існує. МОН чітко розуміє, що не всі школи вийдуть на традиційне навчання. Батьки мають право обирати режим навчання дітей у закладах освіти самостійно. Жодна дитина не буде відрахована зі школи за обрану батьками форму навчання.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.