В Україні вийшов перший підручник про ліс для школярів

"Любити можна тільки те, що знаєш, – з любов’ю не бавляться".

Ви любите ліс? Його масштаби та загадковість одночасно приманюють та лякають. Недарма наші предки мали таку багатоманітну міфологію, що стосувалась лісових істот. І досі, блукаючи лісами Карпат, почувши різкий клич птахів в голові зринають думки про мавку та чугайстра і думається: “а раптом”. Проте, наш сучасний та менш “казковий” підхід до лісів не такий вже й романтичний. Ми втрачаємо повагу до тієї величі, на яку ліси заслуговують насправді. Величні, могутні та багаторічні дерева легко зникають від руки людини. Екстенсивна діяльність людина спустошує лісовий фонд, саме тому молоде покоління українців має виховуватись із розумінням цих проблем та знанням того, як цій проблемі можна зарадити.

Нещодавно в Україні з’явився “Лісовий Буквар” - це перший навчальний підручник про ліс для дітей . Його автор – доцент кафедри лісництва Ужгородського Національного університету Фелікс Гербут. У своїй книзі він просто та доступно розповідає дітям про екологію, ліси, їхню будову та використання.

У 60-х роках в Україні запровадили шкільні лісництва, з них близько 40 – на Закарпатті. Їхня мета – дати основні знання про ліс, залучити молодь до праці в лісі, – розповідає Фелікс Федорович.

Фелікс Гербут

Такі лісництва, за його словами, функціонують для учнів з 6 до 10 класу, а написана ним книга призначена саме для цієї вікової групи.

Ще 10 років тому в Україні почала проходити щорічна акція “Майбутнє лісу в твоїх руках”, що має на меті залучення учнів до висадки лісів та збереження цієї природної системи загалом. На Закарпатті цьому приділяють дуже велику увагу, адже його лісовий фонд становить близько 694 тис. га, а це, в свою чергу, майже половина обласної площі. Там як ніде відчувають загострення проблеми навколо вирубки карпатських лісів. Саме тому там організовують різноманітні акції присвячені темі збереження лісу. Роботи учасників одного з таких конкурсів, були використані в якості ілюстрацій до підручника.

У своїй книзі автор в стислій формі розповідає про ліс, щоб не перевантажувати читача інформацією. Науковець розповідає, що це таке, з чого він складається, якими є його функції, як доглядати за лісом, як навчитися читати лісову книгу, хто є його ворогами та ким є для лісу людина.

В майбутньому планується розробити друге видання у співпраці з чернівецьким видавництвом. З приводу появи книжки для школярів організовуються дві презентації в різних містах та екскурсії з навчальними поїздками до лісу.

Сподіваюся, що школярі прочитають підручник і трохи більше любитимуть ліс. Але любити можна тільки те, що знаєш, – з любов’ю не бавляться, – вважає пан Гербут.

Фотоматеріали взяті на сайті media.centr

Інформація взята на сайті media.centr: http://mediacenter.uzhnu.edu.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.