Новини
518
22 червня 18:16

В Україні відкрився Музей воєнного дитинства

На виставці представлено 33 експонати. Серед експозиції – особисті речі, передані дітьми, а також уривки з їхніх особистих історій.

У Києві 21 червня 2021 року відкрився Музей воєнного дитинства, який презентує спогади та особисті речі дітей, які опинилися у зоні бойових дій на Донбасі та за його межами. Про це повідомляє Суспільне.

Директорка музею Юлія Скубицька розповіла, що в основі виставки лежать свідчення дітей, які опинились у зоні бойових дій, дітей військовослужбовців та воєнних журналістів:

Наша виставка побудована на свідченнях дітей, які ми записували впродовж уже трьох років по всій Україні. Це діти, які живуть біля лінії розмежування, діти, які вимушено переїхали внаслідок збройного конфлікту, та діти військових.

На виставці представлено 33 експонати. Серед експозиції – особисті речі, передані дітьми, а також уривки з їхніх особистих історій.

Юлія Скубницька розповіла, що до вибудовування порядку історій у виставці, вони підходять дуже обережно:

Деякі історії, що розповіли наші учасники, містять приємні спогади. Це можуть бути історії про творчість, дружбу, повсякденні моменти. Але деякі – це, звичайно ж, історії про втрати, булінг, бідність, нестачу основних засобів для життя, відсутність води, електрики, життя у бомбосховищах.

За словами історика та дослідника соціальних наслідків війни на Донбасі Євгена Монастирського, при створенні експозиції працівники спиралися на три основні принципи:

  1. Немає неважливих історій – будь-яка історія людини, яка пережила трагічні події варта бути почутою.

  2. Ані стать, ані соціальні або економічні аспекти, не мають значення, адже варто ставитись з абсолютною рівністю до всіх.

  3. Кожна окрема історія є ключем до того як ми бачимо і розуміємо війну на Донбасі.

Наразі ми маємо 130 свідчень з Донецької та Луганської областей і Криму. Крім того, ми вже маємо перші записані свідчення й дітей Другої світової війни. Це дуже важливий момент, тому що музей концептуально охоплює воєнне дитинство як явище, – підкреслив Монастирський.

Довідково.

З 23 червня по 12 липня виставка працюватиме у Музеї історії Києва. Після цього експозиція подорожуватиме великими та малими містами України, до яких переїхала найбільша кількість переселенців.

Автор фотоматеріалів: War Childhood Museum

Також вас може зацікавити матеріал: МОН та Держприкордонслужба сприятимуть вступникам з ТОТ під час перетину кордону

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: