Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

23 лютого 2022 о 12:54
2 0

В Україні розроблять програму з безпеки руху на велосипеді: МОН

Навчальна програма з безпеки руху на велосипеді для шкіл є складовою національної кампанії «Велосипедом до школи».

ВУкраїні розроблять інтегровану навчальну програму з безпеки руху на велосипеді для учнів 1-12 класів. В освітній процес будуть введені додаткові та факультативні години. Про це повідомили під час круглого столу про впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в школах за участю представників Міністерства освіти і науки, народних депутатів, поліції, освітніх експертів і громадських організацій.

Навчання дітей свідомій та безпечній поведінці на дорозі – актуальне завдання. Кількості годин у навчальному плані предмета «Основи здоров’я» для формування відповідних навичок недостатньо, тому було би дуже корисно мати ще додатковий ресурс у вигляді факультативного курсу, зокрема, з безпеки руху на велосипеді, відповідного варіативного модуля навчальної програми з фізичної культури  і, можливо, окремих позаурочних програм, які заклад освіти може інтегрувати у свою освітню програму, – зазначила Світлана Фіцайло, начальник відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин #МОН.

У міністерстві повідомили, що українська інтегрована навчальна програма розроблятиметься з урахуванням досвіду європейських країн за участю освітніх експертів, патрульної поліції, директорів шкіл, вчителів, педагогів-організаторів і велоактивістів з різних міст України.

Навчальна програма з безпеки руху на велосипеді для шкіл є складовою національної кампанії «Велосипедом до школи». Планується, що у ході реалізації пілотної кампанії, крім розробки навчальної програми, передбачено навчання 150 веломенторів та веломенторок з-поміж поліцейських, велоактивістів і вчителів.

Окрім того, у 15 школах з 12 різних областей України, відібраних за результатами відкритого конкурсу, будуть встановлені сучасні криті велопарковки, заклади освіти отримають набори велоінструментів та навчальні велосипеди з шоломами. Заклади освіти отримають методичну допомогу в облаштуванні навчального майданчика та у проведенні велофестивалю на базі школи. 

Вас також може зацікавити такий матеріал: Олена Зеленська презентувала інтерактивний урок зі здорового харчування