Новини
247
22 вересня 17:46

В Україні презентували переклад навчального посібника «Історія Криму та кримськотатарського народу»: книгу планують представити у школах

Наступний крок – презентація книги в ООН як першого підручника, що повністю висвітлює історію кримських татар.

У Києві презентували перше видання навчального посібника «Історії Криму та кримськотатарського народу» англійською мовою. Захід відбувся у бібліотеці імені Ярослава Мудрого за участі авторів посібника Гульнари Бекірової, Андрія Іванця, Юлії Тищенко, Бекіра Аблаєва та Сергій Громенко.

Ідея перекласти цю книгу належить засновниці Міжнародного фонду соціальної справедливості (International Organization of Social Justice), меценатці Надії Ратке. Саме її фонд надав кошти на фінансування перекладу «Історії Криму та кримськотатарського народу» англійською мовою, аби  з історією півострова мала змогу ознайомитись й міжнародна спільнота.

Під час презентації Надія Ратке розповіла, чому ця книга є для неї важливою:

Для мене це не підручник, а дипломатичний інструмент. У мене є, було і залишається бажання, щоб у кожній точці світу, в кожній країні люди мали можливість прочитати та вивчити історію Криму, написану людьми, які там проживають і які знають правду про все, що там відбувається. Кримські татари як ніхто можуть донести правду до світової спільноти. Мені від щирого серця хочеться, щоб на міжнародному рівні ми мали доступ до інформації, якої нам зараз не вистачає.

Незабаром презентацію цього посібника планують проводити у різних школах – і не тільки в українських закладах освіти, але й за кордоном. За словами спікерів, дуже важливо, аби про історію Криму дізнавались за межами України, зокрема міжнародні дипломати та посольства. Крім того, цей посібник може бути потужним аргументом у відстоюванні прав кримських татар.

Сподіваюсь ми будемо продовжувати робити й надалі такий контент про Крим, який був би цікавий кожному - починаючи з маленьких дітей і закінчуючи підлітками. Дякую вам за цю ініціативу, – висловив вдячність український актор та режисер театру та кіно Ахтем Сеітаблаєв, якого запросили на презентацію книги.

Він додав, що завдяки такому підручнику про Крим вдасться достукатися до широких аудиторій.

Серед почесних гостей заходу також були Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу, Аніфе Куртсеітова – керівниця проєкту, голова ГО «Кримська родина», Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України, Олег Дунда – народний депутат України, Антон Кориневич – Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, Ескіндер Барієв – голова Кримськотатарський ресурсного центру, член меджлісу кримськотатарського народу, Ахтем Чийгоз – член Меджлісу, політв‘язень, народний депутат, Ельмі Умєров – член Меджлісу, політв‘язень, Ісмагілов Саїд – муфтій України, мер Фастова Михайло Нетяжук.

Нагадаємо, що перше україномовне видання «Історія Криму та кримськотатарського народу» було презентовано ще восени 2020 року. Тоді ж його оцінила Надія Ратке, меценатка та засновниця Міжнародної організації соціальної справедливості.

Наразі найближчою місією меценатки є презентація книги в ООН як першого підручника, що висвітлює повністю історію кримськотатарського народу, включно зі сторінками, які раніше були невідомі поза межами України.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: «Працюю з дітьми та для дітей»: інтерв'ю з педагогом, який створив освітній ютуб-канал про точні науки

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.