Новини
4101
18 грудня 2019 о 19:02

В Україні не буде дипломів державного зразка

Новий закон пропонує вишам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою.

У другому читанні Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Його підтримали 321 депутат ВР.

Цей закон – один з тих, що допоможуть нам порушити статус кво та принести реальні зміни для якості освіти в наших університетах. Це той результат, за який варто боротися, – підкреслила міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Закон, зокрема, передбачає низку змін для вступників та студентів. Він виключає поняття «диплом державного зразка» та, натомість, пропонує вишам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою.

Однак видавати дипломи заклад зможе лише за освітніми програмами, акредитованими НАЗЯВО, іноземними або незалежними українськими акредитаційними агенціями.

Крім того, за недотримання академічної доброчесності студенти нестимуть більше відповідальності. Виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в роботах може стати підставою для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 

Закон про зміни у вищій освіті: які новації очікують на студентів

Джерело: МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.