Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події
Новини
4990
21 жовтня 15:46

В Одесі хочуть заборонити учням користуватись телефонами під час уроків

Використання смартфонів на заняттях породжує неповагу дітей до вчителів.

Депутати Одеської міської ради хочуть заборонити школярам користуватися мобільними телефонами під час уроків. Таку пропозицію обговорили під час засідання Комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями Одеської міськради.

Депутатка від ОПЗЖ Олена Вододюк наголосила, що використання мобільних телефонів на уроках породжує велику неповагу до вчителів.

Хочу з’ясувати, чи є можливість якимось документом, наказом чи розпорядженням на розсуд директора школи заборонити телефони – не забрати, а просто вимкнути чи прибрати його з парт учнів на час уроку, – зазначила депутатка.

Таку пропозицію підтримали й інші члени комісії. Крім того, вони підкреслили, що смартфони дуже відволікають увагу учнів та вчителів, і так надалі тривати не може.

Своєю чергою, голова міського департаменту освіти Олена Буйневич проти заборони телефонів, тому що це незаконно, адже смартфони є особистою власністю дітей. Однак, на її думку, це питання дійсно серйозне, бо діти часто відволікаються на телефони під час занять.

Єдине, що можна зробити, це внести у правила внутрішнього розпорядку шкіл вимогу, згідно з якою перед початком уроку діти мають вимикати телефони або переводити їх у беззвучний режим, а також ховати у рюкзаки чи сумки, – запевнила Буйневич.

Голова міського департаменту освіти також додала, що депутати не ставлять за ціль забирати телефони в дітей, адже проти цього будуть всі. Але правила, щоб діти ховали телефони під час уроку, мають працювати у кожному закладі освіти.

! Тож мобільні пристрої планують не відбирати, а просто заборонити учням використовувати їх під час уроку.

Водночас депутатка дитячої районної ради Ніна Ісаченко дотримується іншої думки. За її словами для деяких дітей телефон – це тривожна кнопка:

Наприклад, діти, які хворіють на цукровий діабет, деколи не можуть сказати про свій стан вчителю і сам педагог не завжди з-поміж 40 дітей може помітити у якому стані кожен учень. Відповідно коли така дитина матиме телефон, то зможе хоча б написати про своє самопочуття батькам. Тому хотілося б, щоб ініціатива була відрегульована для таких дітей.

Департамент освіти і науки Одеської міськради підтримав цю ініціативу. Відповідний документ-пам’ятку депутати вирішили розробити протягом найближчого місяця.

Нагадаємо, нещодавно у В'єтнамі на онлайн-уроці через вибух смартфона загинув школяр.

Матеріал, який вас може зацікавити: У Китаї дітям дозволять користуватися TikTok тільки 40 хвилин на день

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.