В магістратуру через ЗНО

Згідно з інформацією, наданою Українським центром оцінювання якості освіти, майже 36 тисяч вступників подали заявки на проходження тестування.

Претенденти на магістратуру проходили обов’язкову реєстрацію в одному із закладів вищої освіти, де планують приймати участь у конкурсному відборі на навчання. Приймальні комісії реєстрували вступників через сервіси УЦОЯО.

Цьогоріч ЗНО-тестування для вступу до магістратури складатимуть вступники на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини».

Окрім того, обов’язковою умовою вступу майбутніх магістрів буде єдиний вступний іспит з іноземної мови (екзамен можливий будь-якою із запропонованих 4 мов – англійської, німецької, французької або іспанської). Найбільше вступників зареєструвалося на англійську – понад 34,2 тис. осіб та німецьку – близько 1,3 тис. Тестування з французької пройдуть майже 300 осіб, а з іспанської – 59.

Також для вступників на спеціальності «Право» та «Міжнародне право», окрім усіх обов’язкових іспитів, проводитиметься також фахове вступне випробовування з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей (на ці екзамени оформлено понад 18 тис. осіб)

Понад 1 тис. зареєстрованих вступників в таких українських вишах:

1. Національний університет «Одеська юридична академія» – 2114 осіб

2. Національна академія внутрішніх справ – 2084 особи

3. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – 2008 осіб

4. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 1721 особа

5. Харківський національний університет внутрішніх справ – 1491 особа

6. Львівський національний університет імені Івана Франка – 1029 осіб

Найбільше вступників для складання тестування оформлено в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі, Запоріжжі та Вінниці. Основна сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови відбудеться 11 липня, а єдиного фахового вступного випробовування – 13 липня.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.