Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2168
3 грудня 2018 о 12:02
pdf Роздрукувати

В Івано-Франківську з'явився пам’ятник Народному учителю

Відтепер двометровий бронзовий пам’ятник прикрашає один зі скверів міста.

В неділю 2 грудня в Івано-Франківську відкрили пам'ятник вчителю. Його автором став відомий український митець Ігор Семак. Саме його проект переміг на конкурсі у серпні. Свою ідею художник зобразив у вигляді жінки в довгій сукні, яка читає та навчає. Ігор Семак зауважив, що у світі є багато пам’ятників вчителям, однак створена ним скульптура – на жодну іншу не подібна.

Це – зібраний образ усіх українських вчителів, який символізує навчання, просвіту, виховання. Кожний з нас біля цього пам’ятника згадає свого першого учителя, - вважає директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, місце встановлення скульптури – не випадкове. Через дорогу від скверу знаходиться Івано-Франківський природничо-математичний ліцей. Крім цього, на сусідній вулиці розмістилися ще два заклади освіти – школи № 3 та №5.

Цей пам'ятник – це та мінімальна вдячність, яку ми можемо висловити кожному педагогу, який щоденно віддає частинку себе нашим дітям, – зазначив міський голова.

Пам'ятник вчителю в Україні встановлюється не вперше. В 2002 скульптурна споруда на честь першої вчительки з'явилася в Харкові, а в 2003 – в Рівному. Пам’ятники вчителям також можна знайти в містах Дергачі, Ніжин, а також в селах Колочава та Божиківці.

Фото: Bogdan Dosiuk

Джерело: Укрінформ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.