В Чернівцях стартував проект "школа і поліція"

Правоохоронці проводитимуть бесіди з учнями та їхніми батьками, братимуть участь в батьківських зборах та сприятимуть запобіганню психічних і фізичних знущань у школі.

Хто з дітей не мріяв стати поліцейським? Серіал “Поліцейська академія” та мультфільм “Звірополіс” зробили свою справу, підштовхнувши дітей мріяти про професію охоронця порядку та захисника слабших. Тому можна уявити, як дітей може схвилювати новина, що в їхніх школах почнуть працювати справжні поліціянти. Однак “круто” - це лише одна з граней проекту, адже основна мета – це запобігання насильства та знущань в школах.

Вже в кількох областях України стартував проект, що передбачає співпрацю поліції та школи. Експерименти щодо впровадження таких змін розпочалися ще в 2016 році, а в квітні цього року охоронців порядку до себе запросили 25 чернівецьких шкіл.

Шкільний офіцер поліції – це є надважливий і дуже потрібний проект сьогодні, тому що ми розуміємо, що потрібно прививати правосвідомість та правову культуру діткам ще з наймолодшого віку. Цей проект, який дає зрозуміти, що ми не тільки десь на вулиці патрулюємо, а ми поряд, ми з дітьми, ми в школах, - розповів Артур Шкроб, начальник управління патрульної поліції Чернівецької області.

На проект відбирали офіцерів, котрі пройшли поглиблений курс тренінгів з психології, щоб спілкуватися з учнями та сприяти запобіганню психічних і фізичних знущань у школі. Для цього, для них було розроблено спеціальний розклад: патрульні кожного дня 2-3 години працюватимуть у школах.

Вони, зокрема, проводитимуть бесіди з учнями та їхніми батьками, братимуть участь в батьківських зборах, реагуватимуть на виклики працівників школи та регулярно інформуватимуть дітей про безпеку життєдіяльності.

Модель проекту “Шкільний офіцер поліції” давно діє в країнах Європи, Сполучених Штатах Америки та Канаді. Освітяни Чернівців такий досвід переймали в австрійських колег.

“Шкільний офіцер поліції в Америці” 

Школи не перестають дивувати своїми ініціативами та впровадженнями! На нашу думку, проект «школа та поліція» - це хороша та цікава ідея, яка дозволить дітям отримати «руку допомоги», якщо їм раптом загрожує небезпека. Хороші плоди він може принести, але лише за умови глибокої трансформації проекту «поліція в школі» під українські умови та хорошу підготовку охоронців порядку до активної комунікації з дітьми.

Фотоматеріали взяті з сайту depo.ua

Інформація взята на сайті Чернівецький промінь: promin.cv.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.