+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Усе про придбання шкільних щоденників: поради юриста

Не існує закону, який би приписував школярам мати щоденники.

Яскраві, чорно-білі, з блискітками і паєтками, котиками, квітами, машинками і чоловічками… На ринках канцтоварів можливість вибору шкільних щоденників просто зашкалює, адже тепер існує безліч варіантів не лише зовнішнього оформлення, але й внутрішнього.

Тим не менше, деякі школи наполягають на цілком однакових фірмових щоденниках – і для цього збирають гроші у сумі від 30 до 70 гривень. Такі щоденники, зазвичай, прості і не містять всередині жодного додатково оформлення, крім стандартного поділу на тижні. Та чи має право освітній заклад вимагати у батьків кошти?

Журналісти програми «Сніданок з 1+1» звернулися з цим питанням до Романа Бондаренка, юриста ГО «Батьки SOS».

Продаж щоденників – це бізнес у школі. Школа надає освітні послуги і не має права продавати учням щоденники. Це називається зловживанням, – зазначив пан Роман.

Юрист наголосив і на другій, не менш актуальній проблемі – використання щоденника в якості карального інструмента у школі. Дуже часто діти приносять додому характерні записи від вчителів: «Їла на уроці», «Не знає таблиці множення», «Зовнішній вигляд не відповідає вимогам» та навіть «Без дозволу після уроку фізкультури помив голову». На жаль, це реальні приклади з сучасних українських шкіл.  

Будь-які проблеми краще вирішувати у форматі діалогу. Якщо є певні питання – школа може зателефонувати батькам, написати електронною поштою. Необхідно звертатись до батьків безпосередньо, – радить Бондаренко.

Зазначимо, що закону, постанови або нормативного акту, який би змушував школярів мати щоденники, взагалі не існує. Тобто юридично щоденників немає.

Школи не мають права вимагати те, що не передбачено законом.

Наразі на ринку канцтоварів продаються щоденники на будь-який смак. Цінові межі – від 30 до 100 гривень. Звичайно ж, учням найбільше подобаються ті щоденники, в яких на останніх сторінках є підказки з різних предметів ;)

Джерело: ТСН

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись