Новини
851
10 червня 15:57

Уряд виділив близько 500 млн грн на швидкісний інтернет для сільських шкіл, дитсадків та бібліотек

Коштом субвенції та за умови ефективних закупівель до оптичного інтернету на рівні громад вперше буде під'єднано 3652 сіл.

Уряд затвердив розподіл 483,8 млн гривень 670 територіальним громадам для реалізації проєкту «Інтернет-субвенція». Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Завдяки цьому проєкту тисячі шкіл, дитячих садочків, бібліотек у громадах зможуть під'єднатися інтернету.  

Тепер громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу, – повідомляють у Мінцифрі

Коштом субвенції та за умови ефективних закупівель до оптичного інтернету на рівні громад буде вперше під'єднано 3652 сіл, у яких понад 11 тисяч соцоб’єктів.

До соцоб'єктів належать:

  • 1,4 тисячі шкіл та 1,2 тисячі дитячих садочків;

  • 2,9 тисячі медичних закладів;

  • 2,2 тисячі бібліотек;

  • 2,9 тисячі будинків культури, сільських клубів;

  • 350 віддалених робочих місць працівників ЦНАПів.

Крім того, для кожного з них коштом субвенції буде забезпечене й покриття Wi-Fi-мережею.

! У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що соціальні заклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

Нагадаємо, в Україні завершили пілотне впровадження проєкту «SELFIE», спрямованого на цифровізацію закладів освіти.

Також вас може зацікавити: Цифрова трансформація освіти і науки України: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?